Dzień Dziecka w Białymstoku

ten weekend warto spędzić w teatrze

Dzień Dziecka w Teatrze Dramatycznym potrwa aż dwa dni, bo nie tylko 1, ale i 2 czerwca. W tym czasie będzie się można wspólnie pobawić z bohaterami bajki "Pinokio".

"Pinokio" to klasyczna, "żelazna" pozycja literatury dla dzieci, ale też opowieść zdolna poruszać widzów w każdym wieku. Mocnymi stronami są piosenki Andrzeja Jacobsona i niezwykle bogata warstwa wizualna. Złoży-ly się na nią nie tylko pieczołowicie wykonane elementy scenografii, bajecznie kolorowe kostiumy, ale także animacje komputerowe. "Pinokio" jest spektaklem posiadającym bardzo nowoczesną formę, w której zachowano piękno i moralną wymowę baśni Carlo Collodiego.

Pinokio powstał z... kawałka drewna. Wystrugał go sobie Dżepetto. Wióry się sypały, a bezkształtna masa nabierała ludzkich kształtów. Niebawem wyłonił się z niej sympatyczny ło-buziak. Ledwie pojawił się na świecie, a już zaczął psocić. Miał też marzenie - zostać prawdziwym chłopcem.

Po spektaklu na najmłodszych widzów czekają specjalne atrakcje - wspólne malowanie, zdjęcia z aktorami, okazja do odwiedzenia kulis teatru. Początek o godz. 16 na dużej scenie. Bilet normalny kosztuje 18 zł, ulgowy - 16 zł, (bilet rodzinny - przy zakupie minimum trzech biletów - wszystkie w cenie biletów ulgowych). W rolę Pinokia wciela się Rafał 0lszewski, a Franciszek Utko to Dżepetto. W pozostałych rolach zobaczymy praktycznie cały zespół Teatru Dramatycznego.

(-)
Materiał Teatru
31 maja 2013

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia