Dzień Dziecka w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu

"Frania Piorun" - reż. Przemysław Jaszczak - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

31 maja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu otworzy drzwi, by zdradzić tajemnice swojej pracy. O godz. 12.30 zaprezentuje najnowszy spektakl „Frania Piorun” w reż. Przemysława Jaszczaka.

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami", „szlamiakami" i „ponurami" paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.

W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca", postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa. Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania.

A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce" oraz, co jest najważniejsze na świecie. Po spektaklu „Frania Piorun" będzie można zajrzeć do pracowni, w których powstają lalki, kostiumy, rekwizyty i elementy scenografii. W programie także spotkanie z aktorami, animacja lalki, zwiedzanie kabiny elektroakustyków. Na pamiątkę pobytu w teatrze będzie można kupić m.in. lalki teatralne, przypinki, programy oraz plakaty do wybranych przedstawień.

Jeśli chcesz zobaczyć teatr „od kuchni", a przy okazji przeżyć dzień pełen niezapomnianych wrażeń, przyjdź 31 maja do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu przy ul. Buczka 16. Zwiedzanie zaplanowane jest do godz. 15.00.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
26 maja 2015

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...