Dzień Dziecka z Teatrem „Baj Pomorski" w Toruniu

Obchody Dnia Dziecka rozbiliśmy na dwa dni: 31 maja oraz 1 czerwca.

Dzień Dziecka zawsze stanowił dla Teatru „Baj Pomorski" w Toruniu okoliczność wyjątkową. To bowiem Święto tych, do których przede wszystkim kierujemy nasze artystyczne propozycje, z którymi spotkamy się na co dzień, którym chcemy pomóc w ich edukacji, rozwoju wrażliwości oraz kształtowania światopoglądu.

 

Zazwyczaj przygotowując celebrację tego Święta, dokonywaliśmy wszelkich starań, by utkwił on w pamięci naszych widzów na długo, budząc apetyt na rok następny.

W czasie niniejszym spektakularność tego świętowania będzie, siłą rzeczy, dużo mniejsza, co nie oznacza jednak, że nie staniemy na wysokości zadania!

 Przygotowaliśmy szereg atrakcji, które prezentowane będą na teatralnym fanpage'u: https://www.facebook.com/bajpomorski oraz kanale YouTube: https://www.youtube.com/user/bajpomorski
31 maja o godz. 15:00 udostępnimy link, pod którym zamieszczony zostanie spektakl Jaś i Małgosia – musicalową i iście bajeczną odsłonę znanej baśni braci Grimm w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego. Przedstawienie oglądać będzie można do 1 czerwca do godz. 20:00.
Ponadto planujemy następujące działania:
31 maja:
- warsztaty teatralne,
- „Kartka z kalendarza", czyli wzmianka z historii naszego Teatru,
- teatralna krzyżówka
1 czerwca:
- wspomnienie zeszłorocznego Dnia Dziecka, czyli zdjęć z premiery oraz traileru do spektaklu Brzydkie kaczątko w reżyserii Ireneusza Maciejewskiego,
- klip muzyczny ze spektaklu Jaskółeczka w reżyserii Zbigniewa Lisowskiego z muzyką Piotra Nazaruka.
Mamy nadzieję, że ta internetowa „impreza" okaże się chociaż drobnym substytutem tego, co moglibyśmy zaproponować Wam w przestrzeni realnej.

Bądźcie zatem z nami!

 

Bartosz Adamski
Teatr "Baj Pomorski" w Toruniu
28 maja 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia