Dzień jutrzejszy dniem ostatnim

28. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej

Festiwalowe jury tworzą znawcy i twórcy sztuki lalkarskiej - Bożena Sawicka, Pavel Hubička, Tadeusz Kornaś i Jacek Popławski. Spośród 18 konkursowych spektakli jurorzy wybiorą laureatów czterech regulaminowych nagród.

Najważniejszą jest Grand Prix (10 tys. zł) ufundowane przez prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta.

Pozostałe to Nagroda za najlepszy spektakl dla dzieci, której fundatorem są Bielskie Zakłady Obuwia „Befado" sp. z o.o w Bielsku-Białej oraz dwie nagrody specjalne, jedna sfinansowana przez firmę „Anga" Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o z Kóz, druga – przez bielski oddział firmy TAURON Dystrybucja S.A.

Tradycyjnie przyznane zostaną także nagrody pozaregulaminowe, czyli Nagroda Dyrektora Festiwalu, dyplom Honorowy POLUNIMA i Nagroda Związku Artystów w Scen Polskich im. Jerzego Zitzmana.

Autorem statuetki, którą otrzymują laureaci nagród Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej, jest wybitny rzeźbiarz Bronisław Krzysztof, znany i doceniany na świecie. Jego rzeźby znajdują się w wielu ważnych światowych kolekcjach, m.in. w British Museum, Getty, Muzeum Watykańskim. Tworzy też sztukę użytkową. Mieszka i pracuje w Bielsku-Białej.

(-)
Materiał Teatru
25 maja 2018

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia