Dzień otwarty w Teatrze Wolandejskim

spotkania, warsztaty i spektakle

17 października o godz. 16.00 w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 odbędzie się Dzień otwarty w Teatrze Wolandejskim.

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Teatrze Wolandejskim, który stanowi kolejny punkt obchodów piętnastolecia naszej działalności. Startujemy już w najbliższą sobotę (17 października) o godzinie 16:00 w Domu Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5.

W ramach Dnia Otwartego zapraszamy Was - zarówno tych małych, jak i dużych - na:

1. Warsztaty teatralne dla dzieci (4-9 lat)

I tura - godzina 16:00

II tura - godzina 17:30

Warsztaty teatralne dla dzieci inspirowane fragmentami "Szelmostw lisa Witalisa" - dowcipnej i bardzo mądrej bajki Jana Brzechwy. Poznamy niezwykle sprytnego lisa - łobuza o zabawnym imieniu - i jego niezwykłe przygody. Wspólnie zastanowimy się, jakie uczucia wywołuje w nas tekst, i spróbujemy je nazwać. Porozmawiamy też o tym, kim właściwie jest aktor i czym się zajmuje, a także o tym, co to takiego rekwizyt. Spróbujemy go użyć podczas rozmaitych dramowych ćwiczeń, których nie będzie brakowało podczas naszych zajęć. Warsztaty teatralne dla dzieci poprowadzi Agata Maczkowska.

2. Warsztaty stepowania, godzina 16:00

Stepowanie ma w sobie coś z tańca i grania na instrumencie zarazem. Podczas godzinnego warsztatu nauczymy się, jak uważać na każdy stawiany krok. Bo w tym przypadku każdy będzie słychać. Zapraszamy do wspólnego odkrywania podstaw stepowania. Podczas zajęć poznamy kilka kroków i spróbujemy wykorzystać je w krótkim układzie tanecznym. Nie trzeba mieć butów z blachami; wystarczą zwykłe, na w miarę śliskiej podeszwie. Warsztaty stepowania poprowadzi Błażej Dawidson.

3. Warsztaty Rasaboxes, godzina 17:30

Rasaboxes to opracowana w latach 80. i 90. przez Richarda Schechnera technika dająca artystom narzędzie do praktykowania, doświadczania oraz wyrażania swoich uczuć i emocji. Specjalna konstrukcja tego ćwiczenia umożliwia uczestnikom natychmiastowe wejście w dany stan poprzez odwołanie się do pamięci emocjonalnej, pozwala na analizę swojego wnętrza, ciała oraz ruchu, angażuje wszystkie zmysły, uczy koncentracji. Dzięki regularnym ćwiczeniom nie tylko jesteśmy w stanie zapanować nad emocjami, ale również możemy natychmiastowo wejść w daną emocję, zachowując przy tym organiczność, autentyczność, wiarygodność i prawdę. Warsztaty Rasaboxes poprowadzi Agnieszka Wrona.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy, które prosimy kierować na adres e-mail: dorota.lipska@wolandejski.pl

4. Premierę filmu pt. "Wnętrze" w reżyserii Barbary Ciastoń zrealizowanego przez Zespół Teatru Wolandejskiego, godzina 19:15.

5. Wolandejskie Kalambury, godzina 20:00

Wolandejskie Kalambury to specjalna odmiana klasycznej gry, polegającej na odgadywaniu haseł. Jednakże, jej zmodyfikowane zasady nadają zupełnie nowego znaczenia całej grze i pozwolą Wam poczuć wolandejskiego ducha. Oczywiście nie zabraknie fantastycznych i zarazem wolandejskich nagród. Do gry mogą się zgłaszać zespoły 3-5 osobowe. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: dorota.lipska@wolandejski.pl

Szczegóły znajdziecie na fanpagu Teatru Wolandejskiego oraz w specjalnie utworzonym wydarzeniu: (patrz link poniżej). Jeśli macie jakieś pytania to z chęcią na nie odpowiemy.

Przybywajcie i zobaczcie, jak wygląda Teatr Wolandejski od wewnątrz. Młodsi niech zabiorą ze sobą starszych, a starsi niech przyprowadzą młodszych. Każdy znajdzie coś, dzięki czemu będzie mógł trochę lepiej poznać samego siebie.

(-)
Materiał nadesłany
15 października 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...