Dzień Tańca z polskim zespołem

Balet dworski Cracovia Danza

Balet Dworski Cracovia Danza promuje polską kulturę za granicą. W maju krakowscy artyści zaprezentują spektakl Alla Polacca w Stanach Zjednoczonych i Francji, na początku kwietnia tańcami staropolskimi miała już okazję zachwycić się publiczność w Indiach.

Cracovia Danza będzie reprezentować Polskę podczas festiwalu Memphis in May – International Salute to Poland (4-9 maja). Tancerze zaprezentują trzykrotnie spektakl Alla Polacca w mogącej pomieścić ponad 800 widzów sali Germantown Performing Arts Center. Poza występami krakowskiego Baletu w sekcji International Salute to Poland odbędzie się szereg koncertów polskich artystów oraz wystaw. Udział Baletu w festiwalu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zaraz po powrocie ze Stanów, 13 kwietnia, Cracovia Danza po raz kolejny już wystąpi w Aix-en-Provance w ramach organizowanych tam Dni Europejskich. Zespół został tam zaproszony przez prężnie działające Stowarzyszenia Francusko-Polskiego Polonica. Przedstawienie Alla Polacca zostanie pokazane w nowym budynku Theatre d'Aix.

Na początku kwietnia (31 marca-10 kwietnia) tancerze Baletu wzięli udział w szóstym Indo-European Dance Festival „Spirit of Dance" w New Delhi. Pokazy i warsztaty tańców staropolskich i barokowych z udziałem Cracovia Danza cieszyły się ogromnym powodzeniem. Okazało się, że europejska tradycja taneczna spotyka się w Indiach nie tylko z wielkim zainteresowaniem, ale wręcz zachwytem, bo – jak czytamy w recenzji koncertu finałowego w Millenium Post New Delhi – „publiczność była oczarowana ujmującym pokazem tańców w wykonaniu Baletu Dworskiego Cracovia Danza z Polski". (Celbrating the classics, MillenniumPost New Delhi).

Przed majowymi wyjazdami spektakl Alla Polacca będzie można zobaczyć i w Krakowie. Cracovia Danza pokaże go z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 17 w Teatrze Ludowym. Bilety można kupić także przez internet (https://www.kupbilecik.pl/baza-1128-alla.polacca.html).

(-)
Materiał Teatru
22 kwietnia 2015

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia