Dzień Teatru Publicznego w Arlekinie

W planach transmisja "O dwóch takich, co ukradli księżyc"

Jeden z najpopularniejszych spektakli teatru „O dwóch takich, co ukradli księżyc" nagrany przez TVP, dostępny bezpłatnie, online przez cały tydzień oraz premiera muzyczno-animowanej opowieści „Zuza", czyli specjalny odcinek domowej sceny „Sta(y)Ge at Home!", zrealizowany z udziałem zespołu – to propozycje Teatru Lalek Arlekin na obchody tegorocznego Dnia Teatru Publicznego.

Co roku, mniej więcej o tej porze, mówiliśmy, że w teatrze – i nie tylko w teatrze – „grosze grają rolę". To hasło obchodzonego od 2015 Dnia Teatru Publicznego i akcji „Bilet do teatru za grosze", które koordynuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a w które corocznie włączało się około 100 publicznych teatrów w Polsce, w tym nasz Teatr. Co roku, o tej samej porze, otwieraliśmy kasy, liczyliśmy widzów, staliśmy z nimi w kolejce na słońcu i w deszczu. Cieszyliśmy się, gdy kolejka była jak najdłuższa i mogliśmy być świadkami masowego uczestnictwa widzów w akcji. W tym roku nie będziemy aż tak blisko, nie będzie też tego święta w dotychczasowej formie, a liczenie groszy nabrało dziś nowego znaczenia i wagi. Ale jednak się spotkamy! W Dniu Teatru Publicznego 2020, który obchodzić będziemy 16 maja, weźmie udział ponad 100 teatrów. Tegoroczna akcja przeniesiona została w całości do internetu – nie będzie „groszowych spektakli" na żywo, ale będą inne gesty, przypominające o tym święcie. Chcemy, abyście widzowie zobaczyli, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, że #CZEKAMY – na widzów i na to, że będzie lepiej! To słowo, będzie nam towarzyszyło od 16 maja przez cały kolejny tydzień na zdjęciach, udostępnianych materiałach wideo, w informacjach i komunikatach, i będzie przypominać o charakterze tegorocznego święta.

W Arlekinie, jak co roku, przygotowaliśmy dla naszych widzów specjalne wydarzenia. Nie mogą przyjść do budynku, zasiąść w wygodnym czerwonym lub niebieskim fotelu i obejrzeć wspólnie świątecznego spektaklu. Dlatego zrobiliśmy wszystko, żeby widzowie byli jednak z nami i mogli nas oglądać. W Dzień Teatru Publicznego, czyli 16 maja udostępnimy online nagranie jednego z najpopularniejszych naszych spektakli, czyli „O dwóch takich, co ukradli księżyc", który swoją premierę miał zaledwie rok temu. Spektakl zarejestrowany przez TVP z dziecięcą publicznością w naszym teatrze w styczniu tego roku, będzie możliwy do oglądania bezpłatnie, non stop, przez cały czas trwania akcji, poprzez platformę internetową TVP www.iteatr.tvp.pl i udostępniany na kanałach społecznościowych Teatru! Z kolei 23 maja o godz. 19.00, czyli dokładnie o tej porze, o której planowaliśmy w tym roku zagrać spektakl w ramach Dnia Teatru Publicznego pokażemy premierę „Zuzy" – specjalnego odcinka naszej domowej sceny „Sta(y)ge at Home!, w którym po raz pierwszy od czasu zamknięcia teatru, także dzięki technice, w muzyczno-animowanej opowieści o samotnej Zuzi i magicznym drzewie będzie można zobaczyć część zespołu Arlekina razem. Przez cały tydzień nie zaprzestajemy też naszej "pandemicznej" działalności artystycznej, prowadzonej w ramach akcji #Arlekinw Domu!

#CZEKAMY!
Adres FACEBOOK https://www.facebook.com/teatrarlekin
Kanał YouTube http://youtube.com/teatrlalekarlekin
Strona www www.teatrarlekin.pl

(-)
Materiał nadesłany
16 maja 2020
Wątki
Kontrawirus

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia