Dzika przyroda w Operze

Wystawa "Wildlife Photographer of the Year" już otwarta


Po Bydgoszczy, Zielonej Górze, Zamościu, Ełku, Warszawie, Radomiu, Płocku i Gliwicach przyszedł czas na Białystok. W sali wystaw i we foyer Opery i Filharmonii Podlaskiej oglądać można wystawę „Wildlife Photographer of the Year. Fotografia dzikiej przyrody".

Pod takim właśnie hasłem „Wildlife Photographer of the Year" od 1965 roku BBC i Natural History Museum w Londynie organizują największy i najbardziej prestiżowy konkurs tego rodzaju fotografii na świecie. W ostatnim roku do „współzawodnictwa" w 19 kategoriach konkursu stanęło 4461 fotografów (w tym 53 Polaków), z 98 krajów, przedstawiając ponad 48 tysięcy prac. Są to największe liczby w całej 48-letniej już historii tego przedsięwzięcia. Co roku przygotowywana jest wystawa pokonkursowa złożona z najlepszych – nagrodzonych i wyróżnionych prac. "Od 2003 roku prezentujemy ją - rokrocznie najnowszą edycję - w Polsce, w 12 miastach, w prestiżowych instytucjach wystawienniczych. Wystawa cieszy się coraz większą popularnością i powodzeniem. W ubiegłym roku oglądało ją - w większości z biletami w ręku - ponad 80 tys. osób" – mówi Jerzy Zegarliński z Agencji Zegart .
Ekspozycja pokazywana w OIFP składa się z 70 najlepszych zdjęć - oprawionych w drewniane ramy 55 x 80 cm z 8 ostatnich edycji wystawy. Ciekawe, że wystawa wzbogacona została o dwie fotografie tegorocznych polskich laureatów konkursu, Cezariusza Andrejczuka i Bartka Kosińskiego, obaj pochodzą z Podlasia.
Wystawa ma charakter edukacyjny. Organizatorzy to Miejski Ośrodek Doradztwa Metodycznego w Białymstoku, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku i Agencja ZEGART z Bydgoszczy.

(-)
Materiał Opery
23 maja 2013

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia