"Dziwna para" czyli Żak i Barciś w Koszalinie

"Dziwna Para" - reż. Wojciech Adamczyk - Teatr Capitol, Warszawa

Cezary Żak i Artur Barciś to zgrany komediowy duet. Od lat panowie bawią nas w serialach "Miodowe lata" czy "Ranczo". Teraz bawić będą na żywo! Już niedługo będziemy mieli okazję podziwiać ten niezwykły na deskach koszalińskiego teatru w sztuce "Dziwna para" Neila Simona.

W spektaklu zobaczymy nie tylko Cezarego Żaka i Artura Barcisia, ale również Violę Arlak (również gwiazdę "Rancza"). Prócz tego na scenie pojawi się Piotr Skarga i Witold Wieliński. Bohaterowie tej komedii to dwa absolutne przeciwieństwa. A są to kochający uroki życia dziennikarz sportowy, racjonalista i niepoprawny bałaganiarz imieniem Oskar oraz jego żywe

zaprzeczenie - domator, pedant, hipochondryk i histeryk Feliks, którzy spotykają się na cotygodniowych partiach pokera. Kiedy małżeństwo Feliksa się rozpada, Oskar w trosce o jego los proponuje mu, żeby się do niego wprowadził. To, co z tego wynika, zderzenie dwóch krańcowo odmiennych charakterów, jest tak zabawne, dowcipne i ciepłe, że skłoniło Dudka Dziewońskiego, jednego z naszych najznakomitszych artystów kabaretowych i znawcę lekkiego repertuaru, do stwierdzenia: "Neil Simon wie o komedii wszystko!".

Polscy teatromani mogli oglądać "Dziwną parę" w 1972 roku w Teatrze Ludowym w Warszawie. Edward Dziewoński zagrał wtedy Oskara, a w postać Feliksa wcielił się Jarema Stępowski.

W Koszalinie spektakl "Dziwna Para" oglądać będzie można 16 kwietnia o godz. 17.30 i 20 na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego (ul. H. Modrzejewskiej 12). Bilety w cenie 100 złotych (80 złotych na balkonie) można kupić w siedzibie "Głosu Koszalińskiego" przy ul. A.Mickiewicza 24, tel. 94 347 3516.

(ab)
Głos Koszaliński
13 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...