Dziwne przygody w nocnym klubie

"Kabaret zagubionych facetów" - Teatr Scena Prezentacje w Warszawie

Na Scenie Prezentacje będzie muzycznie, tanecznie i zabawnie - Romuald Szejd przygotował premierę kameralnego musicalu "Kabaret zagubionych facetów" nagrodzonego w 2007 roku Molierem, czyli najważniejszą francuską nagrodą teatralną.

Światowa prapremiera spektaklu odbyła się we wrześniu 2006 roku w paryskim Teatrze Rond-Point w reżyserii Jean-Luca Revola. Autorem tekstu jest Christian Simeon, 50-letni dramaturg i rzeźbiarz. Publiczność Sceny Prezentacje miała okazję oglądać jego "Teorban", historię rozgrywającą się 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. 

Ten sam dramat na potrzeby Teatru Telewizji wyreżyserowała Maria Zmarz-Koczanowicz. W "Teorbanie" Simeon opowiadał o młodych ludziach skupionych na sobie i karierze, którzy dopiero w chwili tragedii zdają sobie sprawę z tego, co w życiu jest najważniejsze. Teraz będzie okazja sprawdzić, jak francuski autor radzi sobie z lżejszą tematyką.

Akcja "Kabaretu..." rozgrywa się w nowojorskim klubie drag queens - tu przypadkowo trafia główny bohater i nieoczekiwanie zostaje gwiazdą rewii. Jak zapowiadają twórcy spektaklu, jego przygoda układa się w barwny, nieprzewidywalny moralitet. Główny bohater poddany zostaje wielu próbom. Życie, miłość, seks oraz śmierć plączą się i mieszają jak w kalejdoskopie.

Do udziału w spektaklu Romuald Szejd zaangażował dwóch młodych artystów: Filipa Cembalę, absolwenta Studium Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej, i Konrada Darochę, studenta IV roku aktorstwa warszawskiej Akademii Teatralnej. Na scenie partnerować im będą Paweł Tucholski, który przez kilka lat był związany z Teatrem Dramatycznym, oraz Andrzej Ozga, aktor, piosenkarz i satyryk. Spektakl tylko dla widzów dorosłych. 

"Kabaret zagubionych facetów", sztuka Christiana Simeona, reż. Romuald Szejd, wyk. Filip Cembala, Konrad Darocha, Andrzej Ozga, Paweł Tucholski, Teatr Scena Prezentacje, Warszawa, ul. Żelazna 51/53, bilety: 60 zł, rezerwacje: tel. 22 620 82 88, piątek (21.05), godz. 19

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
21 maja 2010

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia