Dziwne przygody w nocnym klubie

"Kabaret zagubionych facetów" - Teatr Scena Prezentacje w Warszawie

Na Scenie Prezentacje będzie muzycznie, tanecznie i zabawnie - Romuald Szejd przygotował premierę kameralnego musicalu "Kabaret zagubionych facetów" nagrodzonego w 2007 roku Molierem, czyli najważniejszą francuską nagrodą teatralną.

Światowa prapremiera spektaklu odbyła się we wrześniu 2006 roku w paryskim Teatrze Rond-Point w reżyserii Jean-Luca Revola. Autorem tekstu jest Christian Simeon, 50-letni dramaturg i rzeźbiarz. Publiczność Sceny Prezentacje miała okazję oglądać jego "Teorban", historię rozgrywającą się 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. 

Ten sam dramat na potrzeby Teatru Telewizji wyreżyserowała Maria Zmarz-Koczanowicz. W "Teorbanie" Simeon opowiadał o młodych ludziach skupionych na sobie i karierze, którzy dopiero w chwili tragedii zdają sobie sprawę z tego, co w życiu jest najważniejsze. Teraz będzie okazja sprawdzić, jak francuski autor radzi sobie z lżejszą tematyką.

Akcja "Kabaretu..." rozgrywa się w nowojorskim klubie drag queens - tu przypadkowo trafia główny bohater i nieoczekiwanie zostaje gwiazdą rewii. Jak zapowiadają twórcy spektaklu, jego przygoda układa się w barwny, nieprzewidywalny moralitet. Główny bohater poddany zostaje wielu próbom. Życie, miłość, seks oraz śmierć plączą się i mieszają jak w kalejdoskopie.

Do udziału w spektaklu Romuald Szejd zaangażował dwóch młodych artystów: Filipa Cembalę, absolwenta Studium Wokalno-Aktorskiego im. Baduszkowej, i Konrada Darochę, studenta IV roku aktorstwa warszawskiej Akademii Teatralnej. Na scenie partnerować im będą Paweł Tucholski, który przez kilka lat był związany z Teatrem Dramatycznym, oraz Andrzej Ozga, aktor, piosenkarz i satyryk. Spektakl tylko dla widzów dorosłych. 

"Kabaret zagubionych facetów", sztuka Christiana Simeona, reż. Romuald Szejd, wyk. Filip Cembala, Konrad Darocha, Andrzej Ozga, Paweł Tucholski, Teatr Scena Prezentacje, Warszawa, ul. Żelazna 51/53, bilety: 60 zł, rezerwacje: tel. 22 620 82 88, piątek (21.05), godz. 19

Julia Rzemek
Rzeczpospolita
21 maja 2010

Książka tygodnia

Paragon
Wydawnictwo Mamiko
Justyna Nawrocka

Trailer tygodnia