Ecce Homo zaprasza

19. Przegląd Teatrów Alternatywnych w Kielcach

Teatr Ecce Homo zaprasza na pokazy teatrów alternatywnych, wystawy, koncerty, spotkania - już w ten weekend w Bazie Zbożowej rusza trzydniowy XIX Przegląd Teatrów Alternatywnych.

W sobotę, 9 listopada o godzinie 16.00 zobaczymy nowy spektakl ("Była sobie dziewczyna") teatru Odwróconego, którego twórcy, kieleccy licealiści zaczynali w Kielcach, ale obecnie teatr działa w Warszawie a tworzą go między innymi studenci Akademii Teatralnej imienia Zelwerowicza. O godzinie 17.00 Teatr Rudzi stworzony przez dwójkę absolwentów Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku: Annę Domalewską (aktorkę Teatru Kubuś) i Rafała Derkacza wystawi spektakl "Nazywam się wojna" na podstawie kilku tekstów - zbiór dziecięcych historii, ale dzieci wojny.

Chwilą oddechu od trudnej tematyki będzie koncert Vinyl String Quartet, kwartetu smyczkowego, który powstał z zamiłowania do muzyki rozrywkowej (godzina 18.00).

Ostatnią stricte teatralną propozycją dnia będzie występ Kompanii Teatralnej Maro (godzina 19.00). Teatr Nie z Tej Kulisy w spektaklu "Kara" (przeznaczonym dla dorosłych widzów) na podstawie dramatu Krzysztofa Bizio "Toksyny". W Kotłowni o godzinie 20.00 odbędzie się recital Katarzyny Dmoch - absolwentki Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu na wydziale aktorskim, wystąpi z recitalem "Być kobietą".

W niedzielę o godzinie 16 widzowie będą podziwiać Teatr Wojtka Kowalskiego. Spektakl "Uwolnić słowa - Miłość" składa się z tekstów Janusza Rudnickiego i poezji Piotra Macierzyńskiego oraz piosenek Janusza Jano Mielczarka. O 17.00 Teatr Fieter, tworzony przez licealistów i studentów zaprezentuje "Gomber i Gombratrup" - to pastisz twórczości Witolda Gombrowicza, Edwarda Stachury oraz Franza Kafki.

O 18.15, Teatr Ecce Homo, gospodarz przeglądu przypomni jeden z najgłośniejszych swoich spektakli, "Personę". O 19.15, wystąpi Kabaret bez próby.

W poniedziałek o godzinie 16 zobaczymy autorski spektakl Teatru Krzyk "Hej, Ty" z Aleksandrą Czubińską i Nikolą Palej - to impresja teatralna o tym, co zostaje kiedy świat wiruje i pędzi obok, a my wkraczamy w dorosłość. O 17.00. Spektakl improwizowany Teatru Reset.

O godzinie 18.00, wznowiony spektakl "Padamme, Padamme" Teatru Ecce Homo.
Goście będą mogli obejrzeć wystawę komiksu oraz fotograficzną - wernisaż w sobotę, 9 listopada ok. godz. 18.00.
Bilety w cenie 5 złotych do nabycia w budynku Ochrony Bazy Zbożowej ul. Zbożowa 4. Na wydarzenia towarzyszące wstęp wolny.

Lidia Cichocka
Echo Dnia
8 listopada 2019

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia