Edward Stachura zabrzmi w Dramatycznym

Piotr Machalica wykona piosenki Edwarda Stachury

Piotr Machalica wykona piosenki Edwarda Stachury na deskach białostockiego Teatru Dramatycznego. Początek koncertu 4 października o godz. 18, bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie teatru.

Edward Stachura popełnił samobójstwo w lipcu 1979 roku. Niemalże miesiąc przed swoimi 42. urodzinami. I chociaż w tym roku przypada okrągła, trzydziesta rocznica Jego śmierci, nie chcemy by nasz koncert był patetyczny i rocznicowy - czytamy w zaproszeniu na niezwykłą podróż muzyczną.

Machalica i zespół chcą podzielić się z widzami piosenkami autora "Fabula rasa", takimi jak niezapomniane "Życie to nie teatr", "Biała lokomotywa", "Tango triste", "Nie brookliński most", "Balladę dla Potęgowej", "Opadły mgły", czy "Ach, kiedy znowu ruszą dla mnie dni...)". Dlatego, że są w "stachurowym" nastroju piosenek mądrych i pięknych. Piosenek, które dotyczą nas, bez względu na to, ile mamy lat. O ile, rzecz jasna, potrafimy jeszcze kochać i odczuwać ten świat.

Z Piotrem Machalicą wystąpi zespół w składzie Marcin Lamch (kontrabas, aranżacje, kierownictwo muzyczne), Dariusz Bafeltowski (gitary), Krzysztof Niedźwiecki (gitary). Pomysłodawcą wydarzenia jest Robert Dorosławski, za plastyczną aranżację sceny odpowiada Stach Kulczyk, zaś za muzykę Jerzy Satanowski.


www.naszemiasto.pl/bialystok
2 października 2009
Portrety
Piotr Machalica

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...