Emil i lalki na ulicy

"Och Emil!" - reż. Lech Chojnacki - Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Wraz z początkiem sierpnia Teatr Lalki i Aktora dosłownie wyszedł na wałbrzyskie ulice! A to za sprawą plenerowych spektakli granych w Amfiteatrze przy pl. Teatralnym. Wstęp na wszystkie prezentacje jest bezpłatny, już dziś na widzów czeka zabawna bajka o niesfornym chłopcu - "Och, Emil!". Początek o godz. 18:00.

"Och, Emil!" w reż. Lecha Chojnackiego opowiada historię rezolutnego, śmiesznego i odważnego chłopca, marzącego o tym, by stać się dorosłym. Nieco niesforny Emil nieustannie zaskakuje rodziców nowymi pomysłami odnośnie swojej przyszłości. Wszystkie dzieci, tak jak Emil, chcą być duże i chcą być kimś. Lekarzem, strażakiem, aktorką, piosenkarką...

Na spotkanie z Emilem i jego rodziną warto, aby dorośli wybrali się z dziećmi. Będzie można spojrzeć na siebie samych przez pryzmat teatralnej konwencji, która z dużym poczuciem humoru szkicuje portrety członków rodziny i relacje między światem dorosłych a światem dzieci.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych przedstawienie zostanie przeniesione do siedziby Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, ul. Buczka 16.

Rozpoczął się cykl "Wieczorynki i Teatrem Lalki i Aktora". W każdą sobotę sierpnia o godz. 18.00 zagramy w Amfiteatrze przy pl. Teatralnym. Zaprasza Gmina Wałbrzych

A na Buczka remont!

W siedzibie wałbrzyskich Lalek, przy ul. Buczka 16 trwa remont elewacji zespolu budynków z dociepleniem ścian zewnętrznych. Polega on na wykonaniu od strony zewnętrznej warstwy izolacji termicznej z nową wyprawą tynkarską, w nowej kolorystyce, bez ingerencji w pozostałe elementy konstrukcyjne budynków. Ponadto przewidziano także: naprawę pokrycia papowego (z dociepleniem styropianem); wymianę obróbek blacharskich murów ogniowych, okapów, tynków kominów i instalacji odgromowej; demontaż i ponowny montaż rynien i rur spustowych oraz montaż oświetlenia zewnętrznego.

Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Infrastruktura kultury" oraz Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

(-)
Tygodnik Wałbrzyski
17 sierpnia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia