Emocje od Z do A: O nieśmiałości

Warsztaty rodzinne na podstawie książki „Kto pocieszy Maciupka?” Tove Jansson

Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Emocje od Z do A”. 28 kwietnia o 12.00 punktem wyjścia będzie autorska, obrazkowa książka Tove Jansson zatytułowana „Kto pocieszy Maciupka?”, którą zinterpretują aktorzy Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Piotr Kłudka

„Kto pocieszy Maciupka" to jedna z autorskich, obrazkowych książek Tove Jansson. Ujmująca, pełna mądrości opowieść o małym, nieśmiałym trollu Maciupku. Historia o samotności, potrzebie bliskości, odwadze w pokonywaniu własnego strachu i nieśmiałości.

O cyklu Emocje od A do Z

Cykl, stworzony na podstawie niezwykle popularnych w Szwecji warsztatów, ma pokazać, jak na podstawie wybranych książek można rozmawiać z dziećmi na tematy ważne dla ich rozwoju emocjonalnego. Najpierw dorośli z dziećmi oglądają wspólnie czytanie wybranej książki przygotowane przez aktorów Teatru Miniatura, a następnie równolegle odbywają się warsztaty dla dorosłych z psycholożką Joanną Trzaską oraz dla dzieci z pedagożką Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.

Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.

(-)
Materiał organizatora
25 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...