Europejska Noc Muzeów w Słupsku. Zrób minę jak Witkacy

zwiedzanie do godz. 1 w nocy

W sobotę po raz trzeci w Słupsku będzie się można wybrać na Europejską Noc Muzeów. Muzeum Pomorza Środkowego czynne będzie od godz. 18.30. Do godz. 1 w nocy w muzeum, Młynie Zamkowym i kościele św. Jacka na odwiedzających czekać będzie masa atrakcji.

Otwarte zostaną dwie wystawy, a od godz. 19 będzie można oglądać Słupsk z zamkowej wieży. Będzie pokaz filmów o Otto Freundlichu, ołtarzu darłowskim i ogrodach zamkowych. 

Zwiedzający poznają tajemnice eksponatów i będą mogli kupić muzealne wydawnictwa. Około godz. 20 zaśpiewają chóry, a straszyć zacznie duch Witkacego [na zdjęciu]. - Każdy będzie też mógł zrobić witkacowską minę, która zostanie uwieczniona na fotografii. Na naszej stronie uruchomimy też galerię min - mówi Katarzyna Maciejewska z muzeum. 

O godz. 21 ruszy iluminacja Młyna Zamkowego, Zespołu Bramy Młyńskiej i Spichlerza. Tuż po tym na dziedzińcu zamkowym swój pokaz rozpocznie Bractwo Rycerskie im. Bogusława V. 

O godz. 22 w kościele pw. św. Jacka rozpocznie się koncert w blasku świec. Na organach zagra Janusz Dudziński. Wstęp na Europejską Noc Muzeów kosztuje dwa złote. Wejściówki będzie można kupić w kasie muzeum.

(-)
Głos Pomorza
15 maja 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia