Eva Peron w 8. Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

"Eva Peron" - reż. Kuba Kowalski - Teatr Wybrzeże w Gdańsku

Serdecznie zapraszamy na 8. Dyskusyjny Klub Teatralny poświęcony Evie Peron Copi\'ego w reżyserii Kuby Kowalskiego. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 20.00 na Scenie Malarnia. Wstęp wolny

Na spotkaniu obecni będą twórcy spektaklu: reżyser oraz zespół aktorski. Dyskusję moderować będzie dramaturg Teatru Wybrzeże, Jakub Roszkowski.

Ostatnie godziny życia Evy Peron, uwielbianej przez Argentyńczyków prezydentowej, prawie świętej Evity. Cały kraj zamarł, w pałacu, na korytarzach tłum oficjeli, dziennikarze z całego świata i zwykli ludzie czekają na wieść o jej ostatecznym odejściu. Czekają już dziesiąty dzień. Tymczasem w salonie, zamknięta z czwórką najbliższych jej osób, schorowana Evita wcale nie jest tak chętna do umierania. Do końca próbuje budować i na nowo podsycać legendę własnej osoby. A jak to zrobić gdy gdzieś zgubiła się ukochana suknia prezydentowej?

„Kuba Kowalski chce nam chyba w swoim przedstawieniu powiedzieć, że zbiorowa rzeczywistość bez oporu zmienia się w fikcję, ułudę, bo to my, tworzący ją ludzie, jesteśmy tak plastyczni, że do wszystkiego potrafimy się dopasować."

                                                                                                             Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

„Kuba Kowalski pokazał, jak świetnie wieloznaczność tekstu można wykorzystać do tego, aby w teatrze przekraczać granice i wprowadzić widza w deziluzję."

                                                                                                       Katarzyna Wysocka, Gazeta Świętojańska

O Dyskusyjnym Klubie Teatralnym

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością i zespołem Teatru Wybrzeże. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość zbliżenia się ze środowiskiem twórców i możliwość rozmowy o teatrze, ale także docenić zaangażowaną część widowni. Dlatego wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 15 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają pod koniec sezonu Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu 2011/2012.

(-)
Materiały Teatru
16 czerwca 2011
Portrety
Kuba Kowalski

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia