Fajny kawałek do oglądania

"Zagraj to jeszcze raz, Sam" - reż. Marcin Sosnowski - Teatr im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze

20 marca o godz. 19.00 w jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida premiera "Zagraj to jeszcze raz, Sam" w reżyserii Marcina Sosnowskiego, czyli półtorej godziny dla miłośników pełnego ironii, inteligentnego humoru Woody'ego Allena

- To jeden z najlepszych tekstów (w przekładzie Grażyny Dyksińskiej i Jerzego Siemasza) kultowego i jednego z najbardziej uznanych twórców amerykańskiego kina. Neurotyczno-hipochondryczna mieszanka amerykańskiego humoru. To duże wyzwanie. Jestem jednak przekonany, że widzów czeka fajny kawałek do oglądania, przy którym można się setnie ubawić - zachęca reżyser Marcin Sosnowski, który ma na swoim koncie dwie realizacje na jeleniogórskiej scenie: "Szalone nożyczki" Paula Pörtnera i "Najdroższy" Francisa Vebera.

Woody Allan, porzucony przez żonę młody i nieco niefrasobliwy życiowo krytyk filmowy, zrobi wszystko, by odnaleźć tę jedyną. Nie zawaha się wylać na siebie flakonów wody kolońskiej czy zasięgnąć złotych rad samego Humphreya Bogarta. Po pomoc uda się również do Dicka i Lindy - jedynych przyjaciół, którzy mogą go umówić na prawdziwe randki. Te kończą się fiaskiem dopóki bratnie dusze nie dostrzegą tego, co od dawna znajdowało się w zasięgu ich wzroku.

Scenografię opracował Marek Chowaniec.

Na scenie: Agata Darnowska, Marta Kędziora, Anna Ludwicka-Mania, Jacek Grondowy, Robert Mania oraz Tadeusz Wnuk.

(-)
portalik24.pl
16 września 2021
Portrety
Marcin Sosnowski

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia

Czarna Maska
Georg Zlabinger
Krzysztof Penderecki - „Czarna Maska”...