Familijny spektakl w Banialuce

"TUTU" - reż. Roksana Miner - Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej

Premierę spektaklu "Tutu" Katarzyna Mazur-Lejman w reżyserii Roksana Miner przygotowuje bielski teatr lalek Banialuka. "To familijna przygoda na miarę popkulturowych hitów, jak Jumanji czy Potwory i spółka" - podała Katarzyna Dendys-Kosecka z bielskiej sceny.


Spektakl będzie miał premierę 28 czerwca.

"W teatrze powstał familijny spektakl pełen dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej żadnym schematem. Balbin jest młodym chłopcem, który utknął w tajemniczej krainie - Wielkiej Gdybie. To świat magiczny, który żywi się wyobraźnią dzieci. Niestety, Balbin nie ma wyobraźni, przez co Wielka Gdyba umiera. Jej strażnicy: Tutu, Dunder i Świst nie radzą sobie z tym. Ich odmienne charaktery są mieszanką, która doprowadza do śmiechu i wywołuje radość, ale jest antidotum na grożące krainie niebezpieczeństwo. Decydują się porwać Lorkę, dziewczynkę o niesamowitej wyobraźni" - przybliżyła spektakl Dendys-Kosecka.

W obsadzie spektaklu znaleźli się: Małgorzata Bulska, Katarzyna Pohl, Dagmara Włoszek-Rabska, Konrad Ignatowski, Adam Milewski, Włodzimierz Pohl, Ziemowit Ptaszkowski i Radosław Sadowski. Autorem scenografii jest Mateusz Mirowski, muzykę skomponował Grzegorz Mazoń, a reżyserem światła jest Maciej Iwańczyk.

Spektakl jest czwartą premierą bielskiej Banialuki w obecnym sezonie. Wcześniej scena wystawiła: "Robinsona" na motywach utworu Daniela Defoe w reżyserii Marka Zakostelecky'ego, "Jestem Aki" według książki Doroty Kassjanowicz, a także baśń "Księżniczka na ziarnku grochu" Hansa Christiana Andersena w reżyserii Bogusława Kierca.

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana jest jedną z najstarszych scen lalkowych w Polsce. W 2017 r. świętował 70-lecie.

Marek Szafrański
Kurier PAP
23 czerwca 2020
Portrety
Roksana Miner

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...