"Fascynacje" wracają na afisz Opery

Opera Nova zaprasza 28 i 30 września o godz. 19. na spotkanie z fascynującym współczesnym baletem

Tancerze Opery Nova zaprezentują ten spektakl po półrocznej przerwie, w nieco zmienionej obsadzie.

Ogromna różnorodność technik tańca: klasyczny i współczesny (szeroko pojęty), abstrakcyjna komedia baletowa, perfekcjonizm klasyki i jego parodia, wirtuozowska technika i wielkie zaangażowanie tańczących, mordercze tempo, nieustannie zmieniające się układy, w których tancerze wykonują na przemian partie zespołowe, jak i solowe - to "Fascynacje" w wykonaniu Baletu Opery Nova.

Te niezwykłe balety, stworzone przez wybitnych współczesnych choreografów - pierwotnie dla znakomitych europejskich i amerykańskich zespołów - i przekazane Baletowi Opery Nova jako jedynemu polskiemu zespołowi, są wyjątkową pozycją w repertuarze bydgoskich tancerzy. Oklaskiwane i podziwiane na scenach Poznania i Warszawy zostaną ponownie wystawione w Bydgoszczy.

Tancerze Opery Nova prezentują ten spektakl po półrocznej przerwie; migracje zawodowe oraz kontuzje wymogły obecnie zmiany w grupie 17 wykonawców choreografii Jormy Elo i Maura de Candii i konieczność szybkiego opanowania nowej roli przez innych członków zespołu. Choć każdy z tańczących jest de facto solistą, to szczególne partie solowe wykonają Leo Clarke w "Something I had in mind" oraz Olga Marczak w "Brake the Eyes".

Po najbliższych przedstawieniach Balet stawia się do dyspozycji Jakuba Lewandowskiego, który przygotowuje choreografię do premiery "Rigoletto" (18 października).

(-)
Materiał Teatru
27 września 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...