Fenomen sylwestrowych koncertów

Opera Nova w Bydgoszczy

Telewizja Polska realizuje reportaż o powstających Koncertach Sylwestrowych i Noworocznych w bydgoskiej Operze Nova. Od trzynastu lat święcą one rekordy popularności i są swoistym fenomenem wśród produkcji świątecznych oferowanych przez sceny operowe.

Łączą formułę galowego koncertu z wielkim show, angażują blisko 200 wykonawców oraz sprawdzoną ekipę realizatorów. Dla zespołów artystycznych są też okazją do pokazania się w rewiowym i musicalowym repertuarze, do którego dorzucana jest szczypta najpiękniejszych "przebojów" operowych i operetkowych, poza tym światowe przeboje filmowe, pop, szlagiery w nowych aranżacjach. Popularność, jaką cieszą się Koncerty w Operze Nova zobowiązuje do poszukiwania nowych pozycji repertuarowych, rozwiązań scenograficznych, choreografii tworzonej specjalnie na te okazje. Na potrzeby Koncertów wypożyczany jest sprzęt oświetleniowy obsługujący największe polskie festiwale, dość powiedzieć, że zużycie prądu podczas Koncertu wynosi 1 MW!

W reportażu pt. "To jest show" przedstawione zostaną rozmowy z twórcami i wykonawcami, zdjęcia z poszczególnych etapów prób i ich efekt finalny. Tym, którym nie udało się kupić biletów uchylamy rąbka tajemnicy: będą mogli podpatrzeć jak girlsy w brokatowych body wymijają się ze szkarłatnymi muszkieterami, jak nadbrzeże Brdy z bydgoskimi spichrzami przemienia się w pustynię Atacama...

Reportaż będzie emitowany w Telewizji Regionalnej, paśmie Info oraz - w Nowym Roku - w Telewizji Polonia.

Koncerty Sylwestrowo-Noworoczne

Opera Nova w Bydgoszczy: 28 grudnia 2014 - 2 stycznia 2015.

(-)
Materiał Teatru
23 grudnia 2014

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia