Ferie 2025 w teatrze Zagłębia
Nasz program, na ferie 2025, jest naprawdę kuszący.Jak co roku Teatr Zagłębia zaprasza dzieci do spędzenia ferii w artystycznym klimacie. Będą warsztaty, zabawy i wspólne opowieści, których tematem przewodnim będzie dżungla, a konkretniej zima w dżungli i spektakl „Nowa Księga Dżungli".
Jakie miejsce w teatrze jest najważniejsze? Po co w teatrze kulisy? Czy widz jest tak samo potrzebny jak aktor? Co to znaczy improwizować? Jaka jest różnica między kostiumem a rekwizytem? A między scenariuszem i scenografią? Skąd się biorą kostiumy? Ile historii można opowiedzieć za pomocą jednego przedmiotu? Na co komu zapadnia i kurtyna wodna? - na te i mnóstwo innych pytań odpowiedzi znajdziemy w trakcie organizowanych w Teatrze Zagłębia ferii teatralnych „Zima w Dżungli".
„W tym roku zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku 8-11 lat. Nasz program jest naprawdę kuszący, bo znaleźć w nim będzie można zarówno warsztaty teatralne obejmujące zabawy integracyjne, zabawy rozwijające umiejętność współpracy zespołowej, pracę z ciałem, głosem, rekwizytem, naukę opowiadania historii, ćwiczenia z elementami improwizacji i jeszcze kilka niespodzianek" – mówi Iwona Woźniak, dyrektorka Teatru Zagłębia.
W ramach ferii w teatrze dzieci obejrzą też spektakl: „Nowa Księga Dżungli". Zajęcia, które poprowadzą aktorzy: Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga oraz pedagożka Nina Wolska będą odbywać się od 17 do 21 lutego w godz.: 10.00-13.00. Ich koszt to 200 zł. Liczba miejsc ograniczona, toteż obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSep4gfr684_rZeW68HpOKf3jBMZlDbdQ3AB9TGMGcs1NjhD-Q/viewform?usp=sharing