Ferie w Teatrze Groteska

"Przemiany" - reż. Adolf Weltschek - Teatr Groteska w Krakowie

Teatr Groteska zaprasza na najbliższe spektakle Sceny Dla Dorosłych: „Kandyd czyli Optymizm” oraz „Przemiany”.

Wygnany z Westfalii za afekt miłosny do córki barona de Thunder Ten Tronckh, Kandyd przemierza różne zakątki świata. Przeświadczenie młodzieńca o tym, że wszystko w świecie dzieje się doskonale, zostaje wystawione na poważną próbę...

Kandyd czyli Optymizm to jedna z najsłynniejszych powiastek filozoficznych, która odzwierciedla ówczesny światopogląd. Wieloznaczność treści umożliwia odniesienie dzieła do czasów współczesnych. Fabułą jest podróż głównego bohatera, podczas której demaskuje on naturę człowieka, normy społeczne, obyczaje, prawa moralne i systemy władzy. Opowieść o awanturniczych przygodach Kandyda ubarwia wątek miłosny- ciągłe rozstania i nieoczekiwane spotkania z ukochaną Kunegundą.

Przedstawienie nawiązuje do tradycji ulicznego teatru jarmarcznego. Efektowne teatralne koncepty, barwne elementy scenograficzne i kostiumy, efekty parodystyczne, żart słowny i sytuacyjny oraz dynamiczna gra aktorów są źródłem żywiołowości i zabawnego charakteru przedstawienia. Spektakl wzbogacają satyryczne piosenki oraz grana na żywo i ciekawie zaaranżowana scenicznie muzyka.

Spektakl wyróżniony GRAND PRIX Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie (8.10.2005).

"Kandyd czyli Optymizm", 23 stycznia, godz. 19:00.

Niezwykle barwny i dynamiczny spektakl zrealizowany w stylistyce teatru plastycznego i teatru Tańca. Opowiada o procesie nieustannego odradzania się życia i o człowieku bezustannie poszukującym harmonii i szczęścia na przekór nieubłaganemu losowi. Esencja życia sprowadza się tu do najprostszych działań i gestów, codziennych rytuałów, które zwyciężają nad siłami destrukcji.

Najlepsi tancerze młodego pokolenia w choreografii absolwentki nowojorskiej Juilliard School - Caroline Finn, wśród nich Dominik Olechowski – zwycięzca VI Edycji You Can Dance.

"Przemiany", 29, 30 i 31 stycznia, godz. 19:00.

(-)
Materiał Teatru
23 stycznia 2016

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...