Festiwal coraz bliżej

18. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe

Zawadzka, Żółkowska, Malajkat, Zamachowski, Polk, to gwiazdy, które w lutym zobaczymy na scenie rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej

Teatr zaprasza na kolejną, osiemnastą już edycję Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. Podczas trzech weekendów zobaczymy przedstawienia z Warszawy i Szczecina. - Przez trzy lata prowadziliśmy rozmowy z warszawskimi teatrami, żeby mogły wystąpić na naszej scenie - mówi Przemysław Tejkowski, dyrektor teatru. - To są spektakle grane od lat, które cieszą się ogromną popularnością wśród publiczności. Nie było łatwo sprowadzić je do Rzeszowa, ale się udało. Bilety sprzedaliśmy "na pniu", zostały tylko pojedyncze wejściówki.

Rozpocznie Syrena

Jako pierwszy zaprezentuje się stołeczny Teatr Syrena. 5 lutego jego zespół zagra "Klub hipochondryków" w gwiazdorskiej obsadzie, bo w spektaklu występują: Wojciech Malajkat, Piotr Polk i Zbigniew Zamachowski. Partnerują im: Magdalena Wołłejko, Piotr Siejka, Marta Walesiak i Marcin Piętowski.

Tydzień później, 11 i 12 lutego do "Siemaszkowej" zawita pierwszy w Polsce Prywatny Teatr Musicalowy "Broadway" ze Szczecina. Przygotowaną przez jego artystów "Rewię musicalowej" wypełnią muzyczne szlagiery z lat 20., 40., 60. i 80., wykonywane niegdyś m.in. przez Franka Sinatrę czy Nat King Cole\'a.

Na koniec "Klan wdów"

Na zakończenie spotkań, 19 lutego zobaczymy "Klan wdów" Teatru Scena Prezentacje z Warszawy. "Klan wdów", w którym będziemy mogli podziwiać m.in. Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką i Joannę Żółkowską. Karnetu na spotkania nie można już kupić, ale są jeszcze bilety na poszczególne spektakle, ceny od 50 zł do 110 zł w zależności od tytułu i miejsca na widowni.

Małgorzata Froń
Nowiny Gazeta Codzienna
1 lutego 2011

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...