Festiwal IN TEMPORE REGUM

Festiwal IN TEMPORE REGUM. Muzyka Czasu Królów - 13 – 20 września 2020 r. - Warszawa - Polska Opera Królewska

W dniach 13-20 września królewskie przestrzenie Warszawy wypełni przepiękna muzyka tworzona i wykonywana w Rzeczypospolitej w XVII i XVIII wieku. O niezwykłym bogactwie kultury artystycznej polskiego baroku świadczą zarówno utwory powstające na dworach królewskich i magnackich, jak i te uwieczniane w rękopisach przechowywanych w bibliotekach klasztornych. Przykłady tej wciąż jeszcze zbyt mało znanej i docenianej twórczości zaprezentują Artyści Polskiej Opery Królewskiej oraz zaproszeni Goście specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej podczas sześciu festiwalowych wieczorów.

Podczas koncertu inauguracyjnego, w niedzielę 13 września w Zamku Królewskim w Warszawie, Soliści, Zespół Wokalny oraz Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona wykonają przejmujące utwory sakralne Lechleitnera, Stachowicza i Szczurowskiego. Dwa kolejne festiwalowe wieczory wypełni muzyka o tematyce religijnej – 16 września w Archikatedrze św. Jana i 17 września w kościele p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie.

Nie zabraknie również muzyki, która w Rzeczypospolitej uświetniała dworskie imprezy.

18 września w Pałacu w Wilanowie Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona wykona fragmenty instrumentalne z dzieł operowych wybitnych francuskich kompozytorów – André Campry oraz Jean-Babtiste'a Lully'ego.

19 września będzie dniem szczególnym; NOVERRE EN ACTION pierwsza w historii Polskiej Opery Królewskiej premiera baletowa, w choreografii Romany Agnel, z gościnnym udziałem tancerzy Cracovia Danza zaprezentowana zostanie na deskach Teatru Królewskiego.

Bohaterem koncertu finałowego będzie natomiast genialny JOHANN ADOLF HASSE – niemiecki kompozytor, przez wiele lat pozostający w służbie polskich królów, którego opery uznawane były za szczyt doskonałości.

Szczegóły na www.operakrolewska.pl

Bilety dostępne na www.ewejsciowki.pl (BRAK STACJONARNEJ SPRZEDAŻY BILETÓW PRZED WYDARZENIAMI)
________________________________________
Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Polską Operę Królewską:
• Jeśli nie czujesz się dobrze, jesteś chory, miałeś styczność z osobą zainfekowaną – zostań w domu.
• Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku Teatru obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
• Po wejściu do budynku Teatru zdezynfekuj dłonie.
• Koniecznie podpisz Oświadczenie Uczestnika dostępne na www.operakrolewska.pl. Jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane oświadczenie, jeśli nie – wypełnij je w Teatrze, w miejscu wskazanym przez obsługę.
• W dniu koncertu szatnia będzie nieczynna. Prosimy o zabranie okryć wierzchnich na widownię.
• Zajmij miejsce na widowni wskazane przez obsługę.
• Prosimy o wcześniejsze przybycie na wydarzenie – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię.
Dbamy o bezpieczeństwo naszych Widzów!
Przy wejściu do budynku dostępne są środki do dezynfekcji rąk.
Przestrzeń wspólna oraz sanitarna jest dezynfekowana.
Widownia będzie zapełniona w max 50%.

Katarzyna Gardzina
Materiał nadesłany
5 września 2020

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia