Festiwal na jubileusz

1. Międzynarodowy Festiwal Teatralny "POST SOC Festiwal"

W tym roku Nowa Huta obchodzi jubileusz 60-lecia, aby uświetnić obchody jubileuszowe nasz Teatr organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny "POST SOC Festiwal".

Na nowohuckich scenach ( i nie tylko) zaprezentują się więc zespoły teatralne ze Śląska (Teatr Korez z Katowic) i Łodzi (Teatr Nowy ze spektaklem „Brygada szlifierza Karhana”), ale także z Czech, Rosji i Białorusi.

Spotkanie teatrów z takich krajów i miast daje nie tylko możliwość wymiany kulturalnej, ale również wspólnego spojrzenia na podobne problemy, wzajemnej inspiracji.

Teatr Ludowy na festiwalu pokaże dwie swoje produkcje: „Hamleta we wsi Głucha Dolna” w reż. Tomasza Obary oraz „Symfonię Lokatoris” Adama Sroki w jego reżyserii (prapremiera polska), którą zagramy w plenerze, na trawniku pomiędzy budynkiem Dużej Sceny Teatru a blokiem mieszkalnym.

Na zakończenie festiwalu, także w plenerze, w alei Róż (w miejscu, gdzie stał „słynny” pomnik Lenina) pokażemy niezależną produkcję teatralną, spektakl muzyczny „La Dolce NRD” w reż. Łukasza Czuja, z Januszem Radkiem w roli głównej.

Chcemy, żeby ten Festiwal był nie tylko pochyleniem się nad minioną historią, ale też fascynującym spotkaniem z jak najbardziej współczesną sztuką teatru.

(-)
Materiały Festiwalu
23 kwietnia 2009

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia