Festiwal Szekspirowski tuż, tuż

21. Międzynarodowy Festiwal Szekspirowski

Dwie inscenizacje "Hamleta", w tym przygotowaną przez Olivera Frljicia, a także "Miarkę za miarkę" Declana Donnellana będzie można zobaczyć na tegorocznym Festiwalu Szekspirowskim w Gdańsku (29 lipca - 7 sierpnia).

- Tegoroczną edycję Festiwalu Szekspirowskiego cechuje nie tylko wysoki poziom artystyczny wszystkich spektakli, ale również ich gatunkowa różnorodność - powiedział "Rzeczpospolitej" prof. Jerzy Limon, dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. - Zobaczymy przedstawienia z całego świata: od onirycznej "Wyspy" Teatru Pieśń Kozła poczynając, przez bardzo nowoczesnego chińskiego "Tytusa Andronicusa 2.0", niezwykłą muzyczną interpretację "Hamleta" z Ukrainy czy plastyczną i świetną aktorsko "Miarkę za miarkę" z Moskwy w realizacji znakomitego brytyjskiego zespołu Cheek by Jowl.

A kończąc na dynamicznym, komicznym, granym na scenie elżbietańskiej "Zakochanym Szekspirze" - naszej koprodukcji z Teatrem Wybrzeże. Każde z tych przedstawień pokaże inne możliwości sceny naszego teatru i różne formy interakcji z widzem.

j. c.
Rzeczpospolita
26 lipca 2017

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia