Festiwal w Polkowicach na półmetku

2. Jesienne Spotkania Teatralne "Po co komu teatr?"

II Jesienne Spotkania Teatralne są już na półmetku, ale wcale nie zwalniają tempa. Kolejny spektakl w ramach festiwalu już w najbliższą sobotę. Teatr Kana ze Szczecina zaprezentuje spektakl "Lailonia"

Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie „13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych oraz inne bajki” Leszka Kołakowskiego, zmarłego przed dwoma laty wybitnego filozofa, myśliciela, eseisty. Reżyser przedstawienia – Mateusz Przyłęcki – rozpisał te błyskotliwe, niezwykle dowcipne opowiastki o paradoksach życia, filozofii i języka, na siedem postaci, które nieustannie próbują przyciągnąć uwagę widza i zatrzymać ją jak najdłużej. Niczego bowiem nie boją się tak bardzo jak anonimowości, przezroczystości w tłumie. Wierzą, że sława i rozpoznawalność są równoznaczne ze szczęściem.

„Lailonia” zwyciężyła w plebiscycie publiczności XVIII Alternatywnych Spotkań Teatralnych „Klamra” 2010. Czy równie ciepło przyjmą ją widzowie Jesiennych Spotkań w Polkowicach? Przekonamy się już 8 października. Przedstawienie będzie prezentowane na scenie w polkowickim Kinie (ul. Dąbrowskiego 1). Początek o godz. 19.00. Bilety: 20 zł (zbiorowy), 25 zł (indywidualny) do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina oraz w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach. Szczegółowe informacje na stronie www.pocokomuteatr.pl 

(-)
Materiały Organizatorów
8 października 2011

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia