Festiwalowy Koszalin

2. Koszalińskie Konfrontacje Młodych "m-teatr"

W niedzielę ruszyły II Koszalińskie Konfrontacje Młodych "m-teatr 2011." Impreza potrwa do 11 czerwca. Jej organizatorem jest Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie

O główną nagrodę konfrontacji, którą jest 5 tys. zł., będzie ubiegać się sześć spektakli: Teatr im. Juliusza Słowackiego z Krakowa ("Himmelweg. Droga do nieba" w reż. Katarzyny Kalwat), Teatr Konsekwentny z Warszawy ("Kompleks Portnoya" w reż. Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka oraz "Kto znajduje, źle szukał" w reż. Leny Frankiewicz), Teatr im. Stefana Jaracza z Olsztyna ("Edyp" w reż. Uli Kijak), Teatr Polski z Bielska-Białej ("Nowe wyzwolenie" w reż. Eweliny Marciniak) i Teatr Barakah z Krakowa ("Szyc" w reż. Anny Nowickiej).

Konkursowe przedstawienia będzie oceniać jury w składzie: Paweł Szkotak (dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu), Maciej Nowak (dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie) i Zdzisław Derebecki (dyrektor naczelny Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie).

Poza nagrodą główną za najlepszą reżyserię, przyznane zostaną również narody publiczności dla najlepszego aktora, aktorki i spektaklu.

Gościem specjalnym Konfrontacji będzie Teatr Wierszalin z Supraśla, który 7 czerwca zaprezentuje "Traktat o manekinach". Natomiast 11 czerwca, na finale imprezy wystąpi Rafał Rutkowski z "Ojcem polskim" w reżyserii Michała Walczaka.

(-)
PAP
6 czerwca 2011

Książka tygodnia

Teatr Rozmaitości Jarzyny i Warlikowskiego
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Justyna Świerczyńska

Trailer tygodnia