Festiwalowy poniedziałek

32. Malta Festival Poznań 2022

Drodzy festiwalowicze i festiwalowiczki, dziękujemy za wspólną zabawę! Podczas koncertu Muzyczne otwarcie lata wraz z zespołem Teatru Muzycznego śpiewaliśmy najbardziej znane i ukochane utwory ostatnich sezonów.

Dalsza część wieczoru upłynęła w Teatrze Polskim – byliśmy świadkami fascynującej teatralnej podróży, którą zaplanowała dla nas Maja Kleczewska w swoim Ulissesie. Dla wielu był to spektakl zupełnie wyjątkowy, wciągający i prowokujący do przemyśleń. Dziękujemy za Waszą liczną obecność, dobry nastrój i wspaniałą atmosferę. To było cudowne rozpoczęcie festiwalu.

Dziś czeka na Was morze nowych wrażeń! Dzieci zapraszamy do Strefy frajdy w parku im. F. Chopina, która startuje dziś i będzie dla Was otwarta jeszcze przez wiele dni festiwalu. Najmłodsze uczestniczki i uczestnicy znajdą tam inspirujące pole do zabawy pod okiem animatorki. Na dzieci czekają dziś również pierwsze warsztaty Jak długo może trwać przytulenie oraz Gipsowe wyspy.

Dorosłych zapraszamy na rozpoczęcie dnia od rozgrzewki ruchowej – zajęć z dzikiej jogi. Po wysiłku możecie zostać dłużej w parku im. F. Chopina na drugim śniadaniu na trawie, które przygotujemy wspólnie z artystami i artystkami występującymi na Malcie. W ramach programu Forum spotkamy się dziś z Oksaną Zabużko – ukraińską pisarką i filozofką, autorką ponad 20 książek z tekstami poetyckimi, prozatorskimi, eseistycznymi i filozoficznymi. Czeka też na Was koncert niezależnej artystki o polsko-nigeryjskich korzeniach – Ifi Ude, spektakl Czterdzieści Polskiego Teatru Tańca i pierwszy z trzech Secret Shows from Berlin, w którym głos zabiorą młodzi artyści i artystki z Francji, Włoch, Gwinei, USA, Brazylii, Niemiec i Wielkiej Brytanii, zrzeszeni wokół Arthaus Berlin. Odbędzie się dziś również cykl spotkań Reagujemy! Podczas rozmów organizatorki i organizatorzy kultury będą zastanawiać się nad sposobami i narzędziami, które wypracowaliśmy lub powinniśmy wypracować dla ulepszenia życia kulturalnego.

Szczególnie serdecznie zapraszamy Was wieczorem na oficjalne rozpoczęcie festiwalu. Przywitajmy się wszyscy na pl. Kolegiackim, a potem przejdźmy z legendarnym zespołem Générik Vapeur, który występuje na Malcie od lat 90., ulicami miasta w towarzystwie pirotechniki i muzyki pod hasłem Dzięki za wszystko.

Festiwal nabiera tempa, mamy nadzieję, że dziś znowu będziemy bawić się razem! Do zobaczenia!
Program Festiwalu

(-)
Malta Festival Poznań
28 czerwca 2022

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...