Figura w Bagateli

"Kalina" - reż. Małgorzata Głuchowska - Teatr Polonia w Warszawie

"Monodram o Kalinie Jędrusik musiałam zrobić. Musiało się tak stać, abym mogła wypowiedzieć siebie przez sztukę i jako kobieta, i jako artystka - mówi o swym monodramie "Kalina" Katarzyna Figura wcielająca się w postać legendarnej i kontrowersyjnej Kaliny Jędrusik.

Poniedziałek, 25 listopada, godz. 17.30 i 20, Teatr Bagatela

Rola Kaliny to moja odpowiedź na rzeczywistość, która mnie otacza. To jest mój manifest. Pokazując jej fenomen, pokazuję też samą siebie. Mówię, że nie można się dać. Że trzeba walczyć o siebie wbrew wszystkiemu i wszystkim. I nie ulegać wirtualnym bzdurom".

Monodram zagości w poniedziałek na krakowskiej scenie.

Kalina Jędrusik miała wielki talent aktorski i charyzmatyczną osobowość. Mimo to, bardziej komentowano jej urodę, seksapil i życie prywatne niż wyraziste kreacje aktorskie. Emocjonowano się jej związkiem ze Stanisławem Dygatem, a w pamięci pozostał głównie jej aksamitny głos, talia osy, obfity biust i rozmarzony uśmiech Joanny z "Lekarstwa na miłość". Uwielbiana i nienawidzona od samych początków swej kariery, na starość żyła w samotności, otoczona ciszą, swoimi najwierniejszymi przyjaciółmi-kotami, które, jako astmatyczkę, doprowadziły w końcu do jej przedwczesnej śmierci.

(JOC)
Dziennik Polski
22 listopada 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...