Filmowo-bajkowy kalejdoskop

"Senty-Menty filmowy pamiętnik dźwiękowy" - reż. Agnieszka Czekierda - Teatr Małego Widza w Warszawie

W niedzielę 19 października w Teatrze Małego Widza cofniemy na chwilę czas i uruchomimy niezwykły filmowo-bajkowy kalejdoskop. Koncert "Senty-Menty" (od 1 do 5 lat) dedykujemy szczególnie tym, którzy pragną zarazić swoje dzieci miłością do kultowych piosenek, które my sami nuciliśmy kiedy byliśmy mali.

"Kiedy pożegnasz już Bajkę , Bajkę z dziecięcych lat, zamkniesz za sobą furtkę, zaczarowany świat, czasem gdy przymkniesz oczy, na szarym pamięci tle, pośród wyblakłych przeźroczy zobaczysz właśnie mnie. Jestem Twoją Bajką, Bajką Twego snu."

Koncert "SENTY-MENTY filmowy pamiętnik dźwiękowy" to nostalgiczna podróż do czasów dzieciństwa rocznika 70 i 80, rodzaj muzycznego albumu, na który składają się ponadczasowe utwory z polskich bajek i seriali dla dzieci i młodzieży. Pamiętacie Rademenesa, piżmaki z Wiklinowej Zatoki, Pustoraka, co nie chciał Meluzyny, Tolka Banana, Pankracego, albo Smuteczki, które mieszkały nad rzeczką? Kto by ich nie pamiętał, przecież ten piękny muzyczny świat po brzegi wypełniał czas naszego dzieciństwa. Dziś możemy wrócić do niego razem z naszymi dziećmi i wspólnie zanurzyć się w tym muzycznym oceanie wspomnień. "SENTY-MENTY" to koncert pełen magii, emocji, śmiechu i dobrej zabawy. Jak zwykle Iza Lamik, Michał Lamża i Igor Spolski przygotowali żywiołowe i zaskakujące aranżacje, więc nie trzeba się martwić o miejsca siedzące. Nie będą nam potrzebne. Nie da się przecież tańczyć na siedząco.

(-)
Materiał Teatru
16 października 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...