Finał projektu "Nowe Dynasy"

Teatr Soho

Finał projektu "Nowe Dynasy" zaplanowany na 20 września na ulicy Podskarbińskiej (okolice Klubu Sportowego Orzeł) będzie miał formę imprezy rowerowej z kolarskimi konkurencjami, warsztatami, koncertem, premierą filmu, wystawą zdjęć, rowerowym przejazdem przez opuszczone obiekty sportowe.

Nowe Dynasy do druga odsłona projektu Studia Teatralnego Koło zatytułowanego MUZEUM SPOŁECZNE. Grupa niezależnych artystów teatralnych, kuratorów i animatorów kultury rezydująca w pofabrycznym kompleksie Soho Factory, poza produkcją spektakli teatralnych, specjalizuje się w artystycznej eksploracji nietypowych i opuszczonych przestrzeni miejskich. Początkiem myślenia o nowej funkcjonalności zapomnianych budynków był PROJEKT PRAGA rozgrywający się w dawnej fabryce PZO. Wydarzenie, produkowane przez Stowarzyszenie Artanimacje, składające się z cyklu mini projektów społeczno-artystycznych (m.in. recyklingowe Przetwory, dzecięce PZO-ty) otrzymało nagrodę publiczności w plebiscycie Gazety Wyborczej Co Jest Grane WDECHY 2008. Nieustającym partnerem i współinicjatorem działań stowarzyszeń Studio Teatralne Koło i Artanimacje na Pradze jest Soho Factory.

MUZEUM SPOŁECZNE stanowi kontynuację artystycznej i społecznej redefinicji warszawskiej Pragi. Pierwszą edycje poświęciliśmy opowieściom i wspomnieniom pracowników Polskich Zakładów Optycznych, mieszczących się od początku lat 20. w budynku przy ul. Grochowskiej. W drugiej odsłonie zajęliśmy się historią toru kolarskiego Orzeł. W ramach projektu powstaje film dokumentalny oparty na archiwalnych materiałach i spotkaniach z ludźmi związanymi z Orłem. Rozpoczęcie dyskusji wokół dawnej świetności klubu sportowego i toru kolarskiego zainicjowało zbiórkę pieniężną na budowę nowego welodromu prowadzoną za pośrednictwem serwisu POLAK POTRAFI.

Finał projektu NOWE DYNASY zaplanowany na 20 września na ulicy Podskarbińskiej (okolice Klubu Sportowego Orzeł) będzie miał formę imprezy rowerowej z kolarskimi konkurencjami, warsztatami, koncertem, premierą filmu, wystawą zdjęć, rowerowym przejazdem przez opuszczone obiekty sportowe i otwarciem mini welodromu.

PROGRAM IMPREZY:

11:00 przejazd po opuszczonych obiektach sportowych / start: Kafka ul. Oboźna 3, meta: Nowe Dynasy (ok 27 km, 3h jazdy) (zapisy: https://docs.google.com/forms/d/1oGe1emWqFDUbHkyLZpa1QFmwqp-ovnsG7PI9Nocb45U/viewform szczegóły: http://bit.ly/1D4PP0G)

11:00 | uroczyste otwarcie mini welodromu /treningi / zapisy na zawody / goldsprinty /otwarty warsztat rowerowy

13:00 | planowany start eliminacji

15:00 | pokaz akrobacji rowerowych

17:00 |start finałów zawodów na mini welodromie i goldsprintach

19:00 | pokaz filmu dokumentalnego

20:00 | koncert SzaZa / części rowerowe w roli instrumentów

21:00 | wręczenie nagród

23:00 | after party w Dwa Osiem

ZAWODY: Eliminacje będą polegały na zrobieniu pojedynczo 8 okrążeń na czas. Finały oparte będą o system pucharowy (zwycięzca przechodzi do następnej rundy, przegrywający pojedynek odpada). 16-tu zawodników z najlepszymi czasami dostaje się do finałów. Na tym etapie rozgrywki toczyć się będą dwójkami. Zawodnicy jadą jednocześnie, a startują po dwóch stronach toru. Wygrywa ten, który dogoni przeciwnika.

ROWERY: W zawodach mogą brać udział jedynie rowery z ostrym kołem oraz bez hamulców (to w końcu prawdziwy tor kolarski tyle że mały). W razie ewentualnych pytań lub "problemów rowerowych" - na terenie imprezy będzie również warsztat.

SPONSORZY NAGRÓD: POC, Cinelli, GoPro, Dwa Osiem, Rychtarski, Blahol, Biker Studio, Velove

PODSUMOWANIE + SZCZEGÓŁY:

ostre koło

obowiązkowy kask

wiek zawodnika: min. 14 lat - osoby niepełnoletnie powinny stawić się w biurze zawodów ze zgodą rodzica lub prawnego opiekuna

brak wpisowego

dobra zabawa!

Naszym zamiarem jest ożywienie miejsca zapomnianego, połączenie historii i współczesnej bardzo dynamicznie rozwijającej się kultury rowerowej.

Organizator: Studio Teatralne Koło Współorganizatorzy: Dwa Osiem, Zmiana Organizacji Ruchu

Partnerzy: Studio Robot, Stowarzyszenie Artanimacje, Soho Factory, Żwanola, Plan B, Blahol, Cech, Euro-House Development, Polski Związek Kolarski, Good4Frame S.C., Poland Bike, BantProfi, Akademia Copernicus, Dizzy Dizzy Studio, Dobry Plan, Poc, Biker Studio, Go Pro, Cinelli, Coral EGL Poland, Warszawskie Towarzystwo Cyklistów, Legia Masters, Miuki. Projekt współfinansowany ze środków Miasta St. Warszawa

(-)
Materiał Organizatora
18 września 2014

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia