Finałowe pokazy białostockiego projektu "Eksperyment serca"

Pasja łączy ludzi w Teatrze Dramatycznym

"Eksperyment serca" to niezwyczajny projekt z udziałem zwyczajnych ludzi, których połączyła wspólna pasja tworzenia: ludzi wesołych i smutnych, młodych i dojrzałych. W projekcie realizowanym przez Teatr Dramatyczny bierze udział dwadzieścia osób niesłyszących i niedosłyszących.

Tych, którzy widzą i czują muzykę, choć jej nie słyszą i z entuzjazmem uczą się tańczyć, śpiewać, opowiadać o sobie, o swojej codziennej walce.

W projekcie realizowanym przez Teatr Dramatyczny bierze udział dwadzieścia osób niesłyszących i niedosłyszących. Poza niepełnosprawnością narządu słuchu połączyła ich wspólna pasja.

Brali udział w warsztatach ruchu, prowadzonych przez znanego tancerza Wojciecha Blaszko "Blachę" ze studia Fair Play. Obok tego realizowali inne działania twórcze: spotkanie z dźwiękiem, fotografią, filmem. Wszystkie nabyte umiejętności i efekty pracy będzie można zobaczyć podczas pokazów finałowych (4 i 5 grudnia, godz. 19, mała scena Teatru Dramatycznego, bilet 5 zł), łączących elementy współczesnego tańca, tradycyjnej muzyki Podlasia i nowoczesnych środków multimedialnych.

Instruktorzy i realizatorzy projektu: Wojciech Blaszko "Blacha" (taniec), Marcin Lićwinko (śpiew biały), Bernard Bania (fotografia), Krzysztof Kiziewicz (film), Joanna Zembrowska-Wojno i Dorota Sidorowicz (tłumaczki języka migowego), Agata Panas (logopeda, autorka scenariusza lekcji), Monika Bania i Marcin Koziński (koordynatorzy).

Anna Dycha
www.bialystokonline.pl
6 grudnia 2012

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...