FNT odwołany

7. Festiwal Nowego Teatru

Drodzy Widzowie!

Pomimo naszych heroicznych działań w celu zorganizowania 7. edycji Festiwalu Nowego Teatru w dobie pandemii, szczególnie po ogłoszeniu kolejnego zawieszenia działalności artystycznej z udziałem publiczności, zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczny FNT.

Pierwotnie Festiwal planowany był w dniach 21-28 listopada, a potem postanowiliśmy go przesunąć na czas 5-12 grudnia 2020. Niestety niemal wszystkie zaproszone Teatry nie przyjęły zaproszenia na Festiwal w grudniowym terminie. Rozumiemy te decyzje, które wynikają z obecnej sytuacji epidemicznej w kraju.

Festiwalu Nowego Teatru nie możemy zorganizować w innej formule (w tym on-line). Wynika to z wielu przesłanek, zarówno programowych, jak i formalnych, w tym finansowych.

Dla naszego Teatru, którego domeną jest organizacja festiwali, była to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką przyszło nam podjąć. Jednak zdrowie Ludzi Teatru oraz Publiczności jest dla nas najważniejsze!

Serdecznie dziękuję wszystkim twórcom i menadżerom za działania podjęte na rzecz realizacji 7. FNT. Żyjemy nadzieją, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas, a kiedy powrócimy już do normalności teatralnej, jeszcze nie raz spotkamy się w „Siemaszkowej" podczas wydarzeń festiwalowych.

Jan Nowara

Dyrektor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie – Dyrektor FNT

(-)
Materiał organizatora
19 listopada 2020

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...