Fredro dla dorosłych z gwiazdami

Fredro dla dorosłych z gwiazdami jesienią u Węgierki

W listopadzie Teatr Dramatyczny gościć będzie spektakl "Fredro dla dorosłych - mężów i żon" warszawskiego Teatru 6.piętro. Fredry przedstawiać nikomu nie trzeba. Reżyser spektaklu, Eugeniusz Korin, to uznana firma w dziedzinie rozrywkowego, ale bardzo inteligentnego teatru. Wreszcie aktorzy: Jolanta Fraszyńska, Michał Żebrowski, Joanna Liszowska, Konrad Darocha - te nazwiska mówią same za siebie i w zasadzie gwarantują dobrą zabawę.

Akcja sztuki toczy się w dobrze nam znanych czasach, scenografia i kostiumy są jak najbardziej współczesne, a język sprzed kilku stuleci brzmi zabawnie, ale nie staroświecko. Aktualne - może nawet bardziej, niż w momencie powstawania utworu - są też uczuciowe rozterki, które dotykają bohaterów przedstawienia. A wartkość akcji, żywiołowość dowcipu, subtelna niepoprawność polityczna i obyczajowa oraz zaskakujący finał skrojone są dokładnie według dzisiejszych standardów.

"Fredro dla dorosłych" to inteligentna zabawa z teatralną tradycją. Opowiadana z żywiołowym humorem historia o zdradzających i zdradzanych do obejrzenia w Białymstoku. Rewelacyjna gra aktorska, błyskotliwa inscenizacja, zaskakująca interpretacja i przyjemność słuchania polszczyzny w najlepszym wydaniu.

Spektakl "Fredro dla dorosłych - mężów i żon" zagrany od dnia premiery ponad 400 razy, wciąż cieszy się zainteresowaniem widzów, a według rankingu tygodnika "Wprost" osiągnął status jednego z najchętniej oglądanych spektakli dramatycznych w Polsce.

Spektakl w wykonaniu Teatru 6.piętro odbędzie się 29 listopada o godz. 17.30 i 20.30. Bilety na to wydarzenie kosztują 140 zł (parter) i 120 zł (balkon), dostępne są w biurze ogłoszeń "Kuriera Porannego" przy ul. św. Mikołaja 1 tel. 85 74 89 603 lub 602, w salonach Empik, sklepach muzycznych RifForaz w sprzedaży internetowej na stronach www.kupbilecik.pl i www.ebilet.pl.

Anna Kopeć
Kurier Poranny
18 sierpnia 2017
Portrety
Eugeniusz Korin

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia