Fryzjer tylko dla dorosłych

"Antoine" - reż. Jakub Przebindowski - Teatr Muzyczny w Gdyni

Najwybitniejszy polski fryzjer, a wraz z nim warszawski Teatr Capitol i gromada najpopularniejszych polskich aktorów, m.in. Anna Guzik, Aleksandra Szwed, Tamara Arciuch, Michał Milowicz, Bartosz Opania i Bartek Kasprzykowski, zawitają dziś - w poniedziałek do Teatru Muzycznego, aby wystąpić w spektaklu "Antoine"

"Antoine" to historia genialnego polskiego artysty, którego wyrazem artystycznym stała się stylizacja włosów. Po raz pierwszy bohater pojawia się na scenie jako młody czeladnik w salonie paryskiego mistrza fryzjerstwa w 1903 r. W kolejnych odsłonach widzimy jak rozkwita jego talent i rozwija się wielka kariera w Europie i Stanach Zjednoczonych. W spektaklu ukazano najbardziej znaczące wątki w historii Antoina - obcięcie włosów francuskiej aktorce Evy Lavalliere, czy fryzura dla Josephine Baker, w której jako pierwsza czarnoskóra kobieta pojawiła się na okładce magazynu Vogue.

Obok paryskiej historii w spektaklu toczy się jednocześnie historia sieradzka. Zderzenie tych dwóch światów ukazuje obyczajowy kontrast.

Spektakl dla widzów dorosłych. 7 luty, Gdynia - Teatr Muzyczny, Plac Grunwaldzki 1 godz. 17.30, 20.30; bilety 90-120 zł

(ab)
POLSKA Dziennik Bałtycki
7 lutego 2011

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia