Fundacja Jubilo zaprasza w sierpniu na pokazy

"Odzwierciedlenie" Fundacji Jubilo w Instytucie Grotowskiego

"Odzwierciedlenie" to spektakl teatralny powstały w ramach projektu ODKLUCZANIE prowadzonego przez Fundację Jubilo od listopada 2014 roku na terenie Zakładu Karnego Nr 1 we Wrocławiu, we współpracy z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu i przy wsparciu Gminy Wrocław. W projekcie udział biorą mężczyźni osadzeni na oddziałach zamkniętych oraz pół-otwartych Zakładu Karnego.

Spektakl "Odzwierciedlenie" łączy doświadczenia, refleksje i emocje zebrane podczas rocznego procesu warsztatów teatralnych oraz improwizacje i próby pisarskie w odpowiedzi na wiersz amerykańskiego poety Walta Whitmana Do Ciebie. Scenariusz tego przedstawienia pisany był wspólnie przez uczestników oraz prowadzących przez cały czas trwania projektu, wplatając w niego dowolne materiały tekstowe i muzyczne, inspiracje i pomysły każdej z osób.

"Odzwierciedlenie" jest próbą wykroczenia poza zagadnienie jednostki, w stronę relacji z drugim człowiekiem i pytanie o naszą obecność wobec drugiej osoby, nasze postrzeganie siebie w odbiciu innego człowieka. Premiera spektaklu miała miejsce 24 listopada 2015 na terenie Zakładu.

W 2017 roku spektakl "Odzwierciedlenie" zajął I miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Więziennej Twórczości Teatralnej w Poznaniu oraz otrzymał Nagrodę Główną XXVI. Ogólnopolskiego i XIV. Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Więziennej w Sztumie.

Zapraszamy Państwa na prezentację spektaklu w Sali Laboratorium Instytutu im. Jerzego Grotowskiego.

***

Występują: Dawid, Dominik, Janek, Mateusz
Reżyseria: Diego Pileggi, Simona Sala, Agnieszka Bresler
Scenariusz: Agnieszka Bresler

21 sierpnia godz. 19.00, 22 sierpnia 2017, godz. 16.00

Bilety: 10zł. Rezerwacje miejsc pod numerem telefonu 71 34 34 267 lub mailowo na adres sekretariat@grotowski-institute.art.pl

(-)
Materiał Instytutu
3 sierpnia 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia