Gala baletowa „Grand pas...!" na dziedzińcu wawelskim

21. Letni Festiwal Opery Krakowskiej - „Teatr Opery"

Tradycją Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Teatr Opery" (9 czerwca – 2 lipca 2017) i jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stały się widowiska plenerowe na wawelskim dziedzińcu. Dzięki wieloletniej współpracy z Dyrekcją Zamku Królewskiego, po raz kolejny będziemy mogli „zachwycać się" muzyką i tańcem w tej zabytkowej scenerii.

29 czerwca 2017 (godz. 20.30) Opera Krakowska zaprasza na galę baletową „Grand pas...!".

Na scenie renesansowego dziedzińca wawelskiego zatańczy Polski Balet Narodowy, który zaprezentuje słynne „Bolero" do muzyki M. Ravela w choreografii Krzysztofa Pastora, obchodzącego w tym roku jubileusz 30-lecia pracy twórczej. Partie solistyczne wykonają pierwsi soliści baletu – Yuka Ebihara i Dawid Trzensimiech.

Wystąpią także: wiodący solista Teatru Maryjskiego w St. Petersburgu – Igor Kolb, pierwsza solistka Teatru „Kijów Modern Balet" – Anna Herus, pierwsi soliści Litewskiego Narodowego Teatru Opery i Baletu w Wilnie – Olesia Shaytanova i Kipras Chlebinskas, pierwsi soliści Słowackiego Teatru Narodowego w Bratysławie – Romina Kolodziej i Damián Šimko, soliści Państwowego Teatru w Koszycach – Ami Fujikawa i Maksym Sklyar oraz soliści Opery Krakowskiej – Julia Galambos, Mizuki Kurosawa, Takafumi Tamagawa i Yauheni Yatskevich.

Tego wieczoru będziemy mieli okazję podziwiać niezwykle kreatywne prace współczesnych choreografów, cieszących się już uznaniem międzynarodowej sceny tańca, a wśród nich fragmenty z baletów: „Slovak Dance – Life of lights", „Everywhere we weren't", „Anna Karenina", „Romeo i Julia", „The Rain" i inne.

Bilety w cenie 30-80 zł do nabycia w Kasie Opery.

Gala baletowa „Grand pas...!" jest dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(-)
Materiał organizatora
27 czerwca 2017

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia