Gala operowo-operetkowa

„Zaśpiewaj to ze mną" - dyr. Tomasz Tokarczyk - Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej w Miechowie

Opera Krakowska zakończy tegoroczny 22. Letni Festiwal galą operowo-operetkową pt. „Zaśpiewaj to ze mną" (8 lipca 2018, godz. 19.00, Miechów).

Podczas wieczoru usłyszymy Iwonę Sochę, Agnieszkę Cząstkę, Vasyla Grokholskyiego i Adama Sobierajskiego. Solistom towarzyszyć będzie Balet i Orkiestra Opery Krakowskiej pod kierownictwem Tomasza Tokarczyka.

W repertuarze koncertu znajdą się cytaty z takich oper jak: „Carmen" G. Bizeta, „Napój miłosny" G. Donizettiego, „Samson i Dalila" Camille'a Saint-Saënsa czy operetek: „Księżniczka czardasza", E. Kálmána i „Wesoła wdówka" F. Lehára.

Nie zabraknie także takich przebojów jak: „Ninon", B. Kapera, „Brunetki, blondynki" R. Stolza czy „Santa Lucia" T. Cottrau.

Wstęp na koncert jest bezpłatny, a jego współorganizatorem jest Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Gala „Zaśpiewaj to ze mną" współfinansowana jest przez Sejmik Województwa Małopolskiego w ramach projektu „Opera w regionie", który swoją kontynuację będzie miał jesienią podczas koncertów w Nowym Targu oraz w Tarnowie.

(-)
Materiał Opery
5 lipca 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...