Gdy wpadniesz do króliczej nory

"Alicja w krainie czarów" - reż. Julia Mark - Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

Dzisiaj o godz. 18.00 na Dużej Scenie tarnowskiego teatru odbędzie się premiera "Alicji w krainie czarów" Lewisa Carrolla.

Alicja, tytułowa bohaterka baśni Lewisa Carrolla, jest siedmioletnią dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie wydarzają się niesamowite przygody. Pierwsza zdarza się w czasie upalnego dnia, gdy Alicja, znużona lekturą i zabawą ze swą siostrą, dostrzega Białego Królika w kamizelce i z zegarkiem. Podążając za nim, wpada do króliczej nory i... wszystko się zaczyna!

- To jest jedna z najbardziej niezwykłych powieści, jakie w życiu czytałam. Jako 7-letnie dziecko potwornie bałam się tej książki, jednak coś mnie do niej ciągnęło, dlatego co roku powracam do niej regularnie. Marzyłam o tym, aby mieć okazję zrealizować sceniczną wersję "Alicji" - mówi Julia Mark reżyserka spektaklu.

W bajkowych przygodach Alicji dostrzegamy próbę opisu wyobraźni dziecka, ale także zasad rządzących ludzką świadomością wyzwoloną w czasie snu ze schematów narzucanych jej przez myślenie racjonalne. W spektaklu Solskiego będą one przede wszystkim wyśmienitą, mądrą zabawą dla całej rodziny.

Premiera 30 maja 2014r, godz. 18.00. Kolejne spektakle: 31 maja oraz od 1do 5 czerwca.

(-)
Materiał Teatru
30 maja 2014

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...