Gimnazjaliści na urodziny Tadeusza Różewicza

Wrocławski Teatr Współczesny im. Edmunda Wiercińskiego

9 października, w 93. urodziny Tadeusza Różewicza, we Wrocławskim Teatrze Współczesnym można będzie obejrzeć happening pt. "Korytarz Różewicz". Przygotowali go uczniowie Gimnazjum nr 13.

To wyjątkowe miejsce, gdzie w roku 90-lecia Tadeusza Różewicza (2011) ukazywała się regularnie gazeta szkolna "Mag słowa" poświęcona Poecie. Tylko jej Tadeusz Różewicz udzielił w tym czasie ekskluzywnego wywiadu. Wtedy po raz pierwszy, we współpracy z WTW, polonista Wojciech Walczak zorganizował "Korytarz Różewicz" - serię uczniowskich happeningów i performansów na korytarzach szkoły, podczas których czytano fragmenty prozy, dramatów i wierszy.

"Korytarze..." odbywają się do dziś i prezentują twórczość innych polskich pisarzy i poetów. W 2011 roku ogłoszony został także po raz pierwszy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski "Mag słowa", którego trzecia edycja będzie miała swój finał za kilka dni.

Gimnazjaliści pokażą nową odsłonę "Korytarza Różewicz" 9 października [czwartek] na wrocławskim Rynku o 13.00, a w foyer WTW o 18.45. Wstęp wolny.

(-)
Materiał Teatru
7 października 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia