Gliwicka Noc Teatrów

Noc Teatrów Metropolii – 29 września 2018

Podobnie jak w latach minionych przyłączamy się do Nocy Teatrów Metropolii. Pomysłodawcą i inicjatorem tego wydarzenia jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia".

W sobotę, 29 września, zapraszamy na warsztaty zapowiadające dwa premierowe spektakle dla dzieci: „Królową Śniegu" wg Hansa Christiana Andersena, „Malutką Czarownicę" wg Otfried'a Preussler'a oraz przedstawienie „W kole" w reż. Bartosza Kurowskiego. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia należy wysyłać na adres bow@teatr.gliwice.pl, lub dzwonić 32/ 230 49 68.

Szczegółowy plan działań:
13.00 – 15.30, „Królowa Śniegu" kampania zimowa – promocyjna próba
Warsztat podczas którego uczestnicy opracują plan promocji i zaprojektują elementy identyfikacji graficznej premierowego spektaklu dla dzieci „Królowa Śniegu" wg H.Ch. Andersena, w reżyserii Magdaleny Żarneckiej. Premiera zaplanowana jest na 1 grudnia 2018 roku. Najlepsze pomysły, prace zostaną włączone do realizowanej przez nasz teatr kampanii reklamowej.
Prowadzenie: Jarosław Ciołek, Agnieszka Skowronek (dział marketing/ PR Teatru Miejskiego w Gliwicach) oraz graficzki ze współpracującego z Teatrem Muflon Studio – Maria Prochaczek, Weronika Mehr
Bilety: wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc bow@teatr.gliwice.pl
Miejsce: Teatralne Patio lub Foyer Małej Sceny (w przypadku deszczu), ul. Nowy Świat 55 - 57

16.00 – 17.00, Spektakl „W kole", Krystyna Miłobędzka, reżyseria Bartosz Kurowski
Przedstawienie zrealizowane z myślą o najmłodszych widzach, dzieciach w wieku od 3 do 5 lat. Podobnie jak podwórkowe zawołanie „pobawmy się w..." otwiera przestrzenie wyobraźni, inicjując grę w „dom czy sklep", tak i my zapraszamy do wspólnej zabawy. Pobawmy się w świat!
Spektakl inspirowany jest nurtem teatru dla najnajów – widzów najmłodszych. Bezpieczna przestrzeń, wyraziste elementy plastyczne, zaskakujące motywy muzyczne i mniej sformalizowany charakter prezentacji dają możliwość wzięcia udziału we wspaniałej teatralnej przygodzie. Przedstawienie ma charakter interaktywny. Dzieci wraz z wykonawcami będą bawić się w echo, namalują kredą swój świat, a nawet będą mogły wpływać na przebieg zdarzeń.
reżyseria: Bartosz Kurowski; scenografia: Klaudia Laszczyk; muzyka: Marcin Kusz; produkcja: Beata Sokołowska; obsada: Iga Bancewicz, Olga Żmuda, Marcin Kusz
bilety: 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)
miejsce: Scena Mikro przy ul. Nowy Świat 55 – 57

Zdjęcia ze spektaklu „W kole", fot. Bożena Nitka

17.00 – 20.00, Poznaj „Malutką Czarownicę" – gry i zabawy dla dzieci
Noc to ulubiona pora czarownic, także tych malutkich. W świat teatralnej magii zabiorą Was aktorzy sceny dziecięcej Teatru Miejskiego w Gliwicach. Spotkamy czarownice z różnych bajek i baśni. Ujrzymy ich cienie, przygotujemy lalki, poznamy zaklęcia i tańce.
Warsztaty, gry, zabawy nawiązujące do premierowego spektaklu „Malutka Czarownica", reż. Daniel Arbaczewski. Premiera zaplanowana jest na 13 października 2018 roku. Działania poprowadzą grający w spektaklu aktorzy Anna Moś, Kornel Sadowski, Iga Kira Bancewicz, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński
Prowadzenie: Anna Moś, Kornel Sadowski, Iga Kira Bancewicz, Rafał Domagała, Cezary Jabłoński
Bilety: wstęp wolny, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc bow@teatr.gliwice.pl
Miejsce: Teatralne Patio lub Foyer Małej Sceny (w przypadku deszczu), ul. Nowy Świat 55 - 57

Pomysłodawcą i inicjatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Agnieszka Skowronek
Materiał Teatru
11 września 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia