Główna nagroda festiwalu dla Kubusia

Festiwal Teatrów Lalek EUROFEST

Teatr Lalki i Aktora Kubuś zdobył Grand Prix II Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Krajów Unii Europejskiej EUROFEST 2009 w Słupsku.

Na festiwalu zaprezentował spektakl "Osiem świateł Chanuki" [na zdjęciu] w reżyserii Ireny Dragan. - Jesteśmy szczęśliwi. Jury festiwalu uznało nasz spektakl za bezkonkurencyjny. A wcześniej zostaliśmy dobrze przyjęci przez publiczność. Po przedstawieniu odebrałam też mnóstwo gratulacji od kolegów z różnych europejskich krajów. Podkreślali dobre aktorstwo i świetny wokal - mówi Dragan, dyrektorka Kubusia. 

Na scenie w Słupsku aktorzy wystąpili w sobotę, a nagrodę odebrali we wtorek wieczorem. "Osiem świateł Chanuki" powstało na podstawie ośmiu opowiadań dla dzieci napisanych przez wybitnego żydowskiego prozaika i laureata literackiej Nagrody Nobla Isaaka Bashewisa Singera. To pełne humoru, barwne historie z życia polskich Żydów, które w przystępny dla dzieci sposób poruszają religijno-filozoficzne problemy moralne. Spektakl pokazuje nieistniejący już świat kultury żydowskiej.

mon
Gazeta Wyborcza Kielce
15 maja 2009

Książka tygodnia

Nice, cosie i duchy. Eseje o sztuce
Pewne Wydawnictwo
Michał Krawczyk

Trailer tygodnia

"Powrót" - reż. Michał...
Michał Zdunik
Bywa tak, że odwiedzamy dom rodzinny ...