Gość specjalny festiwalu - Éric - Emmanuel Schmitt

Festiwal Literacki Sopot - 2019

5-18 sierpnia odbędzie się kolejna edycja festiwalu Literacki Sopot.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Éric - Emmanuel Schmitt - jeden z najczęściej czytanych i wystawianych autorów francuskojęzycznych na świecie. Jego książki zostały przetłumaczone na 46 języków i są regularnie grane w ponad 50 krajach na świecie. Éric - Emmanuel Schmitt nie tylko spotka się ze swoimi czytelnikami, ale zagra również w spektaklu na podstawie swojej najnowszej książki „Madame Pylinska i sekret Chopina", wydanej przez Wydawnictwo Znak Literanova.

___

Eric-Emmanuel Schmitt - jeden z najpopularniejszych współczesnych francuskich pisarzy i dramaturgów. Urodził się 28 marca 1960 w Sainte-Foy-lès-Lyonjest, Z wykształcenia jest filozofem, zanim poświęcił się pisaniu, pracował jako wykładowca na uniwersytecie.

Jego powieści zostały przetłumaczone na 35 języków, sztuki były wystawiane w ponad 40 różnych krajach. Jego sztuki mają odzwierciedlenie w książkach. Sławę przyniosła mu sztuka "La Nuit de Valognes" (ang. "Don Juan on Trial") po raz pierwszy wystawiona w 1991 roku w jednym z paryskich teatrów. Kolejny sukces to sztuka "Le Visiteur" (ang. "The Visitor"), która była wystawiana w teatrach na całym świecie.

Wybrane dzieła autora przetłumaczone na język polski: "Małżeństwo we troje", "Oskar i pani Róża", "Intrygantki", "Napój miłosny".

Katarzyna Belko
Materiał organizatora
25 lipca 2019

Książka tygodnia

Dostojewski. Portret intymny
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Alex Christofi

Trailer tygodnia