Goście w Gazeta Cafe

"Biała bluzka" - reż. Magda Umer - Och-Teatr w Warszawie

Krystyna Janda i Magda Umer będą gośćmi najbliższego spotkania w cyklu "Film, muzyka, teatr w Gazeta Cafe"

Krystyna Janda i Magda Umer będą gośćmi najbliższego spotkania w cyklu "Film, muzyka, teatr w Gazeta Cafe"

Krystyna Janda i Magda Umer wracają do głośnego spektaklu sprzed lat. W Och-teatrze trwają próby do premiery "Białej bluzki" według Agnieszki Osieckiej.

To był kultowy spektakl i to określenie w tym przypadku nie było wcale przesadą. Opowieść o kobiecie, która nie może sobie poradzić ze sobą i z Polską stanu wojennego. Prapremiera przedstawienia przygotowanego na Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, odbyła się w 1987 r.na Scenie na Dole w Teatrze Ateneum.

W nowej "Białej bluzce", której premiera planowana jest na 4 czerwca w Och teatrze przy Grójeckiej, pojawi się tylko część dawnych piosenek. Usłyszymy też kilka nowych, zmieniona jest też adaptacja tekstu Agnieszki Osieckiej. Muzyką i aranżacjami zajął się na nowo Janusz Bogacki. Ale reżyserem jest Magda Umer, a bohaterkę zagra Krystyna Janda.

"Białej bluzce" poświęcone będzie najbliższe spotkanie w cyklu "Film, muzyka, teatr w Gazeta Cafe". W niedzielę 30 maja o godz. 17. gośćmi w naszej kawiarni przy ul. Czerskiej 8/10 będą: Krystyna Janda i Magda Umer. Rozmowę poprowadzi Remigiusz Grzela. Wstęp wolny.

dow
Gazeta Wyborcza Stołeczna
22 maja 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia