Gościnne występy na czas remontu

Gliwicki Teatr Muzyczny

W najbliższych miesiącach Gliwicki Teatr Muzyczny będzie gościnnie występował na scenie Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej.

W siedzibie GTM przy ul. Nowy Świat do końca roku trwa remont, po zakończeniu którego zaprosimy gliwiczan do odnowionej sali widowiskowej, wyposażonej w nowy system wentylacji oraz scenę o znacznie większych możliwościach technicznych. Tymczasem jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, zapraszamy do Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO Politechniki Śląskiej, gdzie w październiku, listopadzie i grudniu zaprezentujemy cztery muzyczno-teatralne i muzyczne tytuły: „Wampiry w Mrowisku", „Wieczna wędrówka", „Wampirki i smoczątka" oraz „Wiedeń moich marzeń". Ponadto na scenie Mrowiska zagości XXII Jazz Sessions.

Pierwszy z nich to dostosowana do nowej przestrzeni wersja najnowszej produkcji GTM, widowiska „Wampiry i upiory", zrealizowanego we wrześniu w Ruinach Teatru „Victoria". To inscenizowany koncert, na który składają się największe przeboje musicali traktujących o tytułowych wampirach i upiorach: „Taniec wampirów", „Upiór w operze", „Fantom" i innych. W wykonaniu solistów i wokalistów GTM (Wioletty Białk, Jolanty Kremer, Michała Musioła, Macieja Pawlaka, Andrzeja Skorupy, Przemysława Witkowicza) oraz tancerzy teatru (m.in. Macieja Trąbki w roli wampira) upiorno-wampiryczna groza zamieni się w emocjonujący wieczór, w czasie którego widzowie będą mieli okazję nie tylko wysłuchać musicalowych hitów, ale i dowiedzieć się co nieco o samych wampirach i wampiryzmie.

Nie mniej emocji czeka dzieci w czasie grudniowych spotkań z wampirkami i smoczątkami. Na to interaktywne widowisko złożą się m.in. piosenki o wampirach, upiorach i smokach. Dla naszych najmłodszych widzów artyści GTM przygotowali również zabawy i konkursy oraz inne atrakcje, takie jak malowanie twarzy, dzięki któremu słodkie pociechy zamienią się na parę chwil w prawdziwe upiorki i potworki!

W listopadzie zapraszamy z kolei na koncert muzyki chóralnej „Wieczna wędrówka", na który złożą się dzieła muzyki niemieckiej okresu romantyzmu oraz muzyki polskiej i amerykańskiej XX wieku. Ze sceny zabrzmią m.in. utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego, Krzysztofa Pendereckiego i Aarona Coplanda, a także zmarłego niedawno gliwickiego artysty Norberta Blachy. Zaprezentują je połączone siły Chóru Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Zespołów Wokalnych Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją dr hab. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody. Koncert wzbogacą wiersze wrocławskiej poetki Urszuli Kozioł, czytane przez Annę Polony, która po raz kolejny zagości w Gliwicach na zaproszenie Gliwickiego Teatru Muzycznego.

W grudniu odbędą się w Mrowisku koncerty „Wiedeń moich marzeń", w czasie których zespół naszego teatru zabierze widzów w sentymentalną podróż po świecie dawnego cesarsko-królewskiego Wiednia. Salony arcyksiążąt, ambasadorów, posłów, wystawne bale, miłość, walc, kobiety i śpiew – czyli wszystko to, z czego pełną garścią czerpali autorzy popularnych operetek, pokazane zostanie podczas jednego wieczoru. Wystąpią m.in. soliści GTM Wioletta Białk, Jolanta Kremer, Anita Maszczyk, Arkadiusz Dołęga i Michał Musioł.

Warto dodać, że Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO samo ostatnio przeszło szeroko zakrojoną przebudowę. Z dawnej studenckiej stołówki zmieniło się w nowoczesny ośrodek kultury, służący przede wszystkim studentom, ale i pozostałym mieszkańcom Gliwic. Tym milej nam zaprosić w jego gościnne progi naszych widzów – miłośników musicalu, operetki oraz dzieci.

(-)
Materiały Teatru
15 października 2013

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia