Gościnnie w Muzycznym

"Perfumeria Lady Makbet" - reż. Renia Gosławska - Chórraa

4 listopada o godz. 19 na Nowej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni odbędzie się spektakl "Perfumeria Lady Makbet" w wykonaniu formacji teatralnej Chórraa, w skład której wchodzą amatorki teatru, w różnym wieku i różnych zawodów.

Spektakl "Perfumeria Lady Makbet" to chóralna, pełna ekspresji ruchowej wersja historii upadku kobiety, jej dramatów i wyborów, dokonywanych dla siebie i wbrew sobie, aby zdobyć, zniszczyć i zasiać nienawiść. Siła kobiety zaprowadzi ją na skraj przepaści, w którą nie musi jednak skoczyć. "Perfumeria Lady Makbet" to spektakl o dzieciobójczyniach uwikłanych w rodzinne sidła, osobiste dylematy, zmarnowane szanse. To spektakl o odpowiedzialności społecznej za te wszystkie dzieci, które mogliśmy pomóc wychować, gdybyśmy tylko otworzyli oczy na to, co oczywiste, na sąsiadkę, koleżankę z pracy, córkę. To spektakl o przyzwoleniu na mordowanie, jak w przypadku Lady Makbet, to spektakl o przemocy, jak w rodzinie z Pucka, to spektakl o mordowaniu dzieci ze strachu przed sobą. Szekspir jest punktem wyjścia i dojścia, nie zostawia złudzeń, jeżeli chodzi o charakter człowieka, ale daje nadzieję, że wybór należy wyłącznie do nas.

Chórraa to kobieca formacja teatralna, w skład której wchodzą amatorki teatru, w różnym wieku i różnych zawodów.

Chórraa to głos kobiet w sprawach, które stanowią o dzisiejszym wizerunku kobiety i jej roli w społeczeństwie. Chórraa zachęca do zatrzymania, do refleksji, czasami pogłębionej, do obejrzenia się za siebie i spojrzenia przyjaźnie w stronę drugiego człowieka. Chórraa to czas i projekt dla kobiet.

(-)
Materiał Teatru
26 października 2013

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia