Gościnnie w Sali Kongresowej

"High School Musical" - reż. Tomasz Dutkiewicz - Gliwicki Teatr Muzyczny

14 stycznia 2010 (cz.) godz. 12.00 i 19.00 - największy telewizyjny przebój wszech czasów na polskiej scenie!

Największy telewizyjny przebój wszech czasów na polskiej scenie! W liceum East High pojawia się nowa uczennica – Gabriella Montez. Trafia tam na znajomego – kapitana drużyny koszykówki Troya Boltona, którego spotkała przypadkiem podczas niedawnego wyjazdu na ferie. Czy między liderem Basketów a nadzieją licealnych Mózgowców coś zaiskrzy? Czy zdecydują się – ku przerażeniu Sharpay i Ryana, gwiazd szkolnych Performów – na udział w castingu do musicalu skomponowanego przez nieporadną Kelsi?

„High School Musical” przebojem zdobył najpierw widownię małego ekranu, a później szczyty amerykańskich i światowych list przebojów. Odtwarzający w filmie główne role Vanessa Hudgens i Zac Efron to dziś największe młodzieżowe gwiazdy w całym show-biznesie. Trzecia część perypetii Gabrielli i Troya jako pierwszy musicalowy hit telewizyjny odniosła gigantyczny sukces kinowy. Od kilku lat triumfy w Ameryce i w Europie święci również teatralna wersja „High School Musical”. Sukcesem okazała się także w Polsce, dzięki spektaklowi Gliwickiego Teatru Muzycznego, o którym recenzentka „Gazety Wyborczej” pisała, że „wbija w fotel i zwala z nóg”. Grają w niej młodzi artyści wyłonieni w ogólnopolskim castingu, przeprowadzonym przy ogromnym zainteresowaniu mediów. Spektakl wyreżyserował Tomasz Dutkiewicz, dyrektor warszawskiego Teatru Komedia, a opracowania choreografii podjęła się Sylwia Adamowicz.

Baw się z „High School Musical” - w warszawskiej Sali Kongresowej, w Gliwickim Teatrze Muzycznym (w styczniu aż dwanaście spektakli!), a wkrótce także w innych miastach Polski (m.in. w marcu w Łodzi).

(-)
Materiały Teatru
12 grudnia 2009

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia