Gościnnie w Teatrze Wierszalin

"Kroniki sejneńskie" w wykonaniu Ośrodka „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów"

"Kroniki sejneńskie" to przedsięwzięcie artystyczno edukacyjne zainicjowane w 1999 roku jako kolejny etap długofalowej pracy Ośrodka z dziećmi i młodzieżą w ramach programu "Pamięć starowieku", którego celem było i jest twórcze poszukiwanie odpowiedzi na pytanie jak dziedzictwo kulturowe uczynić wartością żywą dla młodego pokolenia.

Spektakl przygotowany został przez teatr młodzieżowy działający przy Ośrodku w Sejnach. Adresowany jest zarówno do młodzieży jak i dorosłych. Prezentowany był w wielu miastach Polski, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Malta w Poznaniu w 2002r., w Bośni, Litwie, Niemczech i Danii. W kwietniu 2008 roku spektakl pokazywany był przez dwa tygodnie w Teatrze La MaMa w Nowym Jorku.

Po przedstawieniu odbędzie się pokaz najnowszej premiery filmowej artystów Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów". Będzie to trzecia część „Filmowej Kolekcji Bajek Opowieści Pogranicza", zbierająca lokalne opowieści najstarszych mieszkańców Sejn i okolic.

Po prezentacji filmu odbędzie się również spotkanie z artystami Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów".

Działalność Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" stworzonego w 1990 roku przez Krzysztofa i Małgorzatę Czyżewskich w całości poświęcona jest propagowaniu etosu pogranicza i budowaniu mostów pomiędzy ludźmi różnych religii, narodowości i kultur. Ośrodek prowadzi różnorodną działalność kulturalno-artystyczną, edukacyjną, dokumentacyjną i wydawniczą, której wspólnym celem jest odbudowywanie i tworzenie tożsamości kulturowej regionu Sejn oraz badania nad szeroko rozumianą tematyką wielokulturowości.

16 marca 2013 r. godz. 18:00, Teatr Wierszalin

Bilety w cenie 30/25 zł

Bilety online: http://www.wierszalin.pl/?miejsca-bilety=701 

(-)
Materiał Teatru
14 marca 2013

Książka tygodnia

Alef
Państwowy Instytut Wydawniczy
Jorge Luis Borges

Trailer tygodnia