Gościnnie

"32 omdlenia" oraz "Ślub doskonały"

Teatr Polonia z Czechowem i Teatr Kwadrat z farsą zawitają w niedzielę i poniedziałek (15-16 września) do Poznania.

"32 omdlenia" to jeden z najbardziej obleganych spektakli w Teatrze Polonia. Trudno się dziwić, publiczność ma zaszczyt spotkać się z największymi - na scenie: Krystyną Jandą, Jerzym Stuhrem i Jerzym Łapińskim. Te trzy teatralne osobowości spotykają się, by wspólnie stworzyć szalenie dynamiczny obraz pełen ironii i wysokiej klasy komizmu.

"32 omdlenia" Czechowa, w reżyserii i adaptacji Andrzeja Domalika, to sztuka balansowania między absurdem i szaleństwem" pisała recenzentka po warszawskiej premierze.

Zupełnie inny rodzaj humoru prezentuje farsa Robina Hawdona "Ślub doskonały" [na zdjęciu]. Sztuka łączy dwa elementy ukochane przez naszych widzów, czyli romantyzm przedstawienia "Kiedy Harry poznał Sally" z absurdalnym dowcipem i matematyczną precyzją najlepszych światowych fars.

Zamierzony przez autorów barokowy weselny kicz jest doskonałą oprawą dla lokomotywy nieprawdopodobnych zdarzeń, możliwych jedynie w najlepszych farsach - ukochanym gatunku Brytyjczyków i jak życie pokazuje - Polaków.

"Ślub doskonały" to komedia, która rozbawi, pouczy, a najwrażliwszych może nawet przerazi. W przedstawieniu udział biorą: Paweł Małaszyński, Marta Żmuda Trzebiatowska, Katarzyna Glinka, Katarzyna Zielińska, Andrzej Nejman, Ewa Kasprzyk, Małgorzata Pieńkowska, Magdalena Lamparska, Maciej Kujawski oraz Andrzej Grabarczyk.

"32 omdlenia"

Teatr Wielki (ul. Fredry 9)

niedziela, 15.09., godzina 18

bilety: 33-150 zł

"Ślub doskonały"

Sala ziemi (Pawilon 15 MTP)

poniedziałek, 16.09., godzina 17.30 i 20.30

bilety: 50-130 zł

sdr
16 września 2013

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki